נתניהו: נחתמו עסקות בהיקף של כ-2 מיליארד דולר עם סין

במהלך ביקורו בסין, אמר ראש הממשלה כי התקבל בחום, והסינים טרחו להדגיש את החשיבות שהם מייחסים לקשר עם ישראל בנושאי הטכנולוגיה והחדשנות

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו עם נשיא סין, שי ג'ינפינג
נתניהו עם נשיא סין, שי ג'ינפינגצילום: ASSOCIATED PRESS

במהלך ביקורו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בסין, בשבוע שעבר, חתמו כ-25 חברות ישראליות על עסקות בהיקף של כ-2 מיליארד דולר עם חברות סיניות. כך אמר היום נתניהו, בפתח ישיבת הממשלה.

התחומים העיקריים בהם נחתמו ההסכמים הם בריאות, חקלאות, מים והשקעת כסף סיני בקרנות ישראליות. נתניהו ציין כי במהלך הביקור שלו בסין, העניקה סין לישראל מעמד ייחודי שאין לה עם מדינות אחרות בעולם, כשותפה מרכזית לפיתוח חדשנות. לסין קשר חדשנות עם שווייץ, אבל הקשר שונה. לדבריו, הסינים טרחו להדגיש בשיחות אתו את החשיבות שהם מייחסים לקשר הזה עם ישראל בנושאי הטכנולוגיה והחדשנות.

לבקשת נתניהו, נשיא סין, שי ג'ינפינג, הסכים לבחון את שאלת מדיניות ההשקעות הספציפית של ארצו בישראל. סין החליטה לאחרונה להגביל ואף להפסיק את ההשקעות החיצוניות שלה עם העולם מסיבות שלה. לאור בקשת נתניהו, נשיא סין אמר שהוא מוכן לבדוק החרגה של ישראל, כלומר שההשקעות הסיניות במגזרי ההיי-טק ובמגזרים אחרים בישראל יימשכו.

"אני מוכרח להגיד שהתקבלנו שם בחום אמיתי, וניכר היה מכל הסימנים - גם של הסקטור הכלכלי הסיני, שצריך להגיד שהוא סקטור מונחה על ידי הממשלה, ובכל המגעים שלי, של השרים, בטקסים, שהם חשובים מאוד לסין, שסין מהדקת מאוד את הקשרים שלה עם ישראל", אמר נתניהו. "ההתפתחויות הללו הן חשובות מאוד, גם לכלכלת ישראל, גם לאזרחי ישראל וגם למעמדה המדיני המתחזק של מדינת ישראל בעולם, מול המעצמות ומול הרבה מדינות אחרות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker