שיאן הנוכחות בוועדות הכנסת: רועי פולקמן; ומי הח"כ המרדן בקואליציה?

הסדנא לידע ציבורי מסכמת את מושב החורף: חברי הכנסת אורי מקלב, מירב בן ארי ואיציק שמולי הם הח"כים עם מספר שעות העבודה ליום הגבוה ביותר; בתחתית הרשימה נמצאים יאיר לפיד, אורן חזן ויצחק הרצוג

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי פולקמן. שיאן נוכחות בישיבות ועדות הכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי
צבי זרחיה

יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, הוא חבר הכנסת שהשתתף במספר הגבוה ביותר - 142 - של ישיבות של ועדות הכנסת, בכנס החורף של הכנסת שנפתח באמצע אוקטובר 2016 וננעל הערב (ד'). כך עולה מנתוני הסדנא לידע ציבורי, שנאספו על ידי התחקירן אורי כץ באמצעות אתר "כנסת פתוחה" של הסדנה.

אחרי פולקמן נמצאים יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, וח"כ אוסאמה סעדי, עם סך של 141 ישיבות בהן נכחו, יו"ר ועדת המדע, ח"כ אורי מקלב, עם 140 ישיבות, ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, עם 128 ישיבות.

גילה גמליאל. הצביעה נגד הקואליציה 3 פעמיםצילום: אוליבייה פיטוסי

בתחתית הרשימה, עבור חברי כנסת שאינם שרים, ניתן למצוא את חברי הכנסת יצחק הרצוג (1), איימן עודה (4), וחיליק בר (7). יחד איתם נמצאים גם חברי הכנסת עמיר פרץ ויאיר לפיד, שהשתתפו בישיבת ועדה אחת בלבד אשר פרוטוקוליה התפרסמו. אולם פרץ, לפיד ודיכטר חברים בוועדת החוץ והביטחון, שסירבה להעביר לסדנא את רשימת הנוכחות של חברי הכנסת בישיבות, ולכן מספר הישיבות שבהן השתתפו הח"כים הללו לא נכללה בחישוב שערכה הסדנה. אבי דיכטר מכהן כיו"ר הוועדה.

כמו כן, נבדקו בסדנה חברי הכנסת המרדנים ביותר בקואליציה - אלה שהצביעו הכי הרבה פעמים נגדה. בראש הרשימה עומד בני בגין, עם 6 הצבעות נגד הקואליציה, כולן בנושאי חוק ההסדרה, אחריו יהודה גליק (5 הצבעות) - תקציב, גיור, ועדת שרים לחקיקה; גלעד ארדן וישראל כץ (4); אורי מקלב, בצלאל סמוטריץ' וגילה גמליאל (3).

עוד נבדקה נוכחות חברי הכנסת במשכן הכנסת. בראש הרשימה נמצא ח"כ אורי מקלב עם ממוצע של 11.04 שעות ליום עבודה, אחרי מירב בן ארי (10.58), איציק שמולי (10.08), יעל גרמן (10.04), ובמקום החמישי נמצאים חברי הכנסת פולקמן ואבו מערוף, עם ממוצע של 9.91 שעות ליום עבודה. בתחתית הרשימה נמצאים אורן חזן, יצחק הרצוג, איימן עודה וזהבה גלאון עם 4.89 שעות בממוצע ליום עבודה, חמד עאמר (4.45) ויאיר לפיד (3.52). הבדיקה נערכה באופן מדגמי עבור 16 שבועות עבודה מתוך 21 במושב כולו, כאשר לצורך הממוצע חולקו מספר השעות שנספרו במשכן בשלושה ימי עבודה בשבוע, כפי שנהוג בכנסת.

נתוני הסדנה לידע ציבורי לא כוללים כאמור את ישיבות ועדת חוץ וביטחון וועדות המשנה. מבדיקה שנערכה בוועדה עולה כי היו"ר ח"כ אבי דיכטר (ליכוד) השתתף מבוקטובר 2016 (שבו היתה הכנסת בפגרת הקיץ) ועד סוף מארס 2017  ב-123 ישיבות של מליאת ועדת חוץ וביטחון ושל ועדות המשנה דיכטר ניהל את כל ישיבות ועדת חוץ וביטחון וחלק גדול מישיבותיה של ועדות המשנה. הוא גם גם השתתף בישיבות ועדות משנה שלא נוהלו על ידו. בלשכת דיכטר אומרים כי אם הסדנה לידע ציבורי היתה פונה  אליו, אזי היתה מקבלת נתונים.

מוועדת החוץ והביטחון נמסר כי "הסדנה לידע ציבורי לא פנתה בשנים האחרונות לקבלת נתוני נוכחות חברי הכנסת בוועדה. חיסיון על נתונים אלה אינו קיים כבר זמן מה, ואם היתה פונה בעבר הקרוב - היתה מגלה זאת. בחינה מהירה של הנתונים העלתה כי בידי הוועדה נתוני נוכחות ח"כים ביותר מ-150 דיונים, רובם באורך שעתיים ומעלה, של מליאת הוועדה, ועדות המשנה שלה וועדות משותפות בראשותה. בימים הקרובים, ככל שהדבר יתבקש, תוכל הוועדה לספק נתוני נוכחות של חברי כנסת ספציפיים, אשר יספקו תמונת מצב מדויקת יותר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker