ועדת האתיקה דחתה בקשת עמיר פרץ להשתתף באירוע פתיחה של סניף "ניו פארם"

הסניף החדש בתל אביב מנוהל על ידי קרובו של ח"כ לשעבר יורם מרציאנו, מקורבו של פרץ ■ יו"ר ועדת האתיקה, ח"כ יצחק וקנין: "אין מקום להשתתפות חברי כנסת באירוע השקה שנעשה למטרות עסקיות"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: איליה מלניקוב
צבי זרחיה

ועדת האתיקה של הכנסת דחתה היום (ג') את בקשתו של ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) להשתתף באירוע פתיחת סניף של "ניו פארם" בתל אביב שנערך הערב. פרץ ביקש מוועדת האתיקה להשתתף בטקס, ונימק זאת בעובדה שהוא מנוהל על ידי קרוב משפחתו של חבר הכנסת לשעבר יורם מרציאנו, שעימו הוא מיודד כשלושה עשורים.

פרץ פנה אל ועדת האתיקה לאחר שבסוף השבוע שיגר היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון, מכתב אל כל חברי הכנסת ובו אסר עליהם להשתתף באירוע זה כמו גם באירועים מסחריים אחרים. "למען הסר ספק אבקש להבהיר כי אסור לחברי הכנסת להשתתף באירוע שכזה הנערך על ידי גוף מסחרי למטרה עסקית", כתב ינון.

ו"ר ועדת האתיקה, ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) השיב לפרץ בכתב כי "פנייתו של היועץ המשפטי של הכנסת משקפת היטב את עמדתה של ועדת האתיקה, לפיה אין מקום להשתתפות של חברי כנסת באירוע השקה של ה'ניו פארם 365' שנעשה למטרות עסקיות. עין בהזמנה מראה שמדובר באירוע שכזה, ולא ניתן לראות בו אירוע אישי.

"הוועדה שדנה בסוגיות אלה ראתה לאבחן בין אירוע כזה, שנועד לקדם עסק מסחרי ספציפי כאשר זו כל מהותו של האירוע, לבין פעילות לקידום ענף כלכלי הנעשית על ידי גורם ציבורי...שהמרכיב היחצ"ני שבו הוא בשולי העניין ולא במרכזו.

"האנלוגיה שאתה מבקש לעשות בין השתתפות באירוע כזה, לבין צילום של חבר כנסת, בבית עסק או מסעדה, שנעשה אגב קניות או ארוחה שגרתית אינה מקובלת על הוועדה", כתב וקנין, "גם אם לעיתים יכול שיתלווה לה שלא ביוזמת הח"כ אירוע יחצ"ני".

בהזמנה לאירוע שהוציאה ניו פארם נכתב על ידי המארגנים נכתב כי זה ייערך "בהשתתפות חברי כנסת".

בעקבות החלטת הוועדה, לא השתתף לבסוף ח"כ פרץ באירוע הפתיחה, ומסר כי הוא "מכבד את החלטת הוועדה ומתכוון להמשיך לפעול בכפוף לכללים ולהנחיות המשפטיים ולנורמות הציבוריות המתבקשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker