דווידוביץ' לא מוותר על "גלובס": יערער לעליון על זכיית אלונה בר-און

בשבוע שעבר הכריע בית המשפט כי בר-און תקבל את השליטה ב"גלובס", תמורת 106 מיליון שקל ■ בר-און ניצחה את דווידוביץ' אף כי כל הכונסים המליצו למכור את העיתון לדווידוביץ' שהציע בסופו של דבר מחיר גבוה יותר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
דויד דווידוביץ' בבית המשפט המחוזי, היום
דויד דווידוביץ'צילום: עופר וקנין

הקרב על עיתון "גלובס" לא הוכרע סופית: האוליגרך דויד דווידוביץ' החליט לערער לבית המשפט העליון, בניסיון לקבל לידיו את השליטה בעיתון הכלכלי - כך נודע ל-TheMarker. עורך דינו, שמוליק קסוטו, לא מסר תגובה.

בשבוע שעבר הכריע נשיא בית המשפט המחוזי, איתן אורנשטיין, כי אלונה בר-און תקבל את השליטה במניות חברת מוניטין, החברה האם-של "גלובס", תמורת 106 מיליון שקל, כולל נכסים נוספים במוניטין. בר-און ניצחה את דווידוביץ' אף כי כל הכונסים המליצו למכור את העיתון לדווידוביץ' – שהציע בסופו של דבר מחיר גבוה יותר.

אורנשטיין ציין בדבריו, כי בשלבים הראשוניים כונסי העיתון המליצו על התקשרות עם חברת אילקורפ של בר-און, בהתאם להליך הגישור. אלא שלפני שניתנה ההכרעה הוגשה הצעה מעודכנת מצד דווידוביץ', שהעמידה את התמורהעל 110 מיליון שקל.  הצעה זו גרמה לכונסים לשנות את עמדתם ולהמליץ על דווידוביץ'.

אורנשטיין סירב לקבל את ההצעה המעודכנת. "לאחר שבחנתי את ההערכה הפסוקה, הגעתי למסקנה שקיימת בעייתיות בהגשת ההצעה המאוחרת", כתב אורנשטיין. לדבריו, ההצעה האחרונה, בסך 110 מיליון שקל, גבוהה באחוזים בודדים מההצעה הקודמת, ואין לראות בה שינוי מהותי על מנת לאשר את הגשתה לאחר סיום הדיון", פסק אורנשטיין.

אלא שבר-און תאלץ כנראה להמשיך להיאבק על העיתון, שכן דווידוביץ' מתכוון לעתור לעליון ולדרוש לשנות את הכרזת הזוכה בהליך ההתמחרות. דווידוביץ' המתין עד לקריאת פסק הדין, לאחר תרגומו לרוסית. הוא בחן את הנושא וכעת מתכוון להגיש ערעור. בשלב זה לא ברור מה יהיו טענותיו של דווידוביץ' בערעור.

בינתיים, בר-און עצמה נערכת לקראת קבלת השליטה בעיתון. אתמול נפגשה בר-און עם עובדים במערכת "גלובס" במטרה להגביר את המוטיבציה בעיתון, ולדרבן אותם לעשייה תחת בעלותה. בר-און הציגה בפניהם שני יועצים מיוחדים, אחד בתחום הדיגיטל ויועצת נוספת בתחום משאבי האנוש, שייעצו לעיתון בתחומים אלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker