האוצר ומשרד הביטחון סיכמו: 10,000 אנשי קבע יקבלו תוספת שכר

את התוספת, שתגיע לעד 27% מהשכר הנוכחי, יקבלו לקצינים ונגדים בראשית דרכם, נגדי ימ"ח ועוד

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילי צה"ל
חיילי צה"לצילום: גיל אליהו

משרדי האוצר והביטחון חתמו ביניהם היום (ב') על הסכם לשיפור שכר המשרתים בתקופת הקבע הראשונית. ההסכם ישפיע על כ-10,0000 משרתים בצה״ל, ונמנה על המהלכים שסוכמו ב"תר"ש גדעון", התוכנית הרב-שנתית של צה"ל ל-2020-2016. בין השאר, נמסר כי מטרות ההסכם היא להבטיח שכר הולם למשרתי הקבע הראשוני (תקופת הקבע הראשונה לאחר סיום השירות הסדיר), לחזק את תחושת הגאווה והשייכות שלהם לארגון, לשפר את כשירות הימ"חים (יחידות מחסני חירום) ולתגמל את המשרתים בהם.

ההסכם כולל תוספת שכר לקצינים ונגדים בראשית דרכם, מענק לנגדי ימ"ח, הרחבה משמעותית של המענקים הסקטוריאליים לאוכלוסיות הייחודיות ומענקי התמדה לנגדים. בנוסף, הוחלט על מענק לנגדים בקבע מובהק (לאחר שירות הקבע הראשוני) המשרתים בימ"חים.

כך, לדוגמה, רס"ל המשרת כנגד בימ"ח ושכרו החודשי היה 5,900 שקל עד כה, ישתכר מעתה 7,500 שקל, (כולל שכר בשיתוף מענקים שנתיים) - תוספת שכר של 27%.

בזכות השינוי, שיקבל ביטוי כבר בשכר שיתקבל החל מ-1 במאי 2017 (רטרואקטיבית החל ממארס השנה), כלל הקצינים הנכנסים לקבע ראשוני יקבלו שכר של יותר מ-6,000 שקל בחודש. תוספת זו מבטלת את הצורך בהשלמה לשכר מינימום בצה"ל, שדרשה לאלפי משרתים.

בשנה האחרונה בוצעו כמה מהלכים שונים בתחום השכר לאנשי הקבע, בהם העלאת שכר הנגדים (תוספת של כ-600 שקל בחודש בממוצע לנגד), תשלום המענק השני של הסכם ההסתדרות בגובה 1,000 שקל בחודש ועוד. למרות זאת, אלפי משרתי קבע ראשוני משתכרים פחות מ-6,000 שקל בחודש, מקבלים השלמה לשכר מינימום ומרוויחים שכר שאינו הולם. לאור זאת נעשתה לאחרונה עבודה במטרה לאפשר שכר בסיס הוגן מיום הכניסה לקבע לצד מענה גמיש לאוכלוסיות במערכים ייחודיים בצה"ל.

ההסכם כולל תוספת שכר לנגדים בקבוצות 4-1 (400 שקל בחודש), תוספת שכר לקצינים לא אקדמאים (400 שקל בחודש), לראשונה מענק לנגדי ימ"ח בגובה 8,000 שקל בשנה (650 שקל בחודש), הרחבה משמעותית של המענקים הסקטוריאליים ויצירת מענקי התמדה לנגדים בקבוצות 5-3 (500 שקל בחודש). בנוסף, גם נגדים בקבע מובהק המשרתים בימ"ח יהיו זכאים למענק של 5,000 שקל בשנה, כ-400 שקל בחודש.

כמו כן, הוחלט על עלייה משמעותית מאוד במספר המכסות בשכר הסקטוריאלי, אשר מאפשר מתן תוספת לשכר עבור קצינים ונגדים במקצועות ייחודיים (כדוגמת סייבר) של עד 2,500 שקל בחודש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker