"הגן המזרחי" של נתניהו - עכשיו ההתנצלות

ראש הממשלה: "לא הייתה לי כוונה לפגוע באיש. אני מחובר בנימי נפשי לכל עדות ישראל ומוקיר את תרומתן הכבירה למורשת עמנו ולבניין ארצנו"

TheMarker Online
נתניהו בכנס ג'רוזלם פוסט, בחודש שעבר
ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: אוליבייה פיטוסי
TheMarker Online

ראש הממשלה, בנימין נתניהו התנצל היום על אמירתו "קפץ לי הגן המזרחי".

אתמול בישיבת ראשי הקואליציה, שאל שר האוצר משה כחלון את נתניהו מדוע שלשום, בערב הגיבוש לקואליציה, הוא קרא לו לדחות בחצי שנה את עלייתו לאוויר של תאגיד השידור הציבורי למרות שהשניים כבר סיכמו כי התאגיד יחל את שידוריו ב-30 באפריל. נתניהו השיב לו: "קפץ לי הגן המזרחי".

היום כתב ראש הממשלה בעמוד הטוויטר שלו: "מתנצל על אמירתי אתמול. לא הייתה לי כוונה לפגוע באיש. אני מחובר בנימי נפשי לכל עדות ישראל ומוקיר את תרומתן הכבירה למורשת עמנו ולבניין ארצנו".

שלשום דווח על קרע חריף בין שר האוצר לבין ראש הממשלה  על רקע הניסיונות לבטל את הקמת תאגיד השידור הציבורי ומחאתם של כ-1,000 עובדי רשות השידור שעומדים בפני פיטורים. בערב הגיבוש של הקואליציה, אמר נתניהו: נתניהו הוסיף: "אני אומר לידידי משה (כחלון) בוא נשלב ידיים בוא נעשה את התיקון במסגרת התקציב כי העובדים מוכנים לעשות את כל התיקונים להצטמצם ולקצץ. לא מאוחר מדי לתקן. צריך לקחת עבודה של חצי שנה, להאריך (את השידורים של רשות השידור) ולמצוא את הפיתרון. זה ראוי והכרחי".

בלשכת כחלון טענו כי הוא חש תחושת מיאוס הולכת וגוברת מהתנהלות נתניהו בפרשת התאגיד ובעניינים נוספים המשיקים למשרדיהם. על רקע מערכת היחסים העכורה בין השניים, סירב כחלון להזמנת נתניהו להצטרף אליו במסעו לסין בתחילת השבוע הבא. במקומו ייסע שר הכלכלה, אלי כהן, איש מפלגת כולנו של כחלון.

מקור בכיר בקואליציה טען כי בפנייתו הפומבית של ראש הממשלה לשר האוצר לא היה דבר מלבד "ניסיון נוסף להפוך אותו לשעיר לעזאזל בעיני כל מי שמזדהה עם מצוקתם של עובדי הרשות העומדים בפני פיטורים". לדברי המקור, "ביבי כמו ביבי, לא יוותר עד הרגע האחרון על שום תרגיל מסריח שיוציא אותו כמי שדואג לקופה הציבורית ונלחם בשמאל שהתאגיד, כביכול, נועד לשרתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker