מוטי בסוק

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יצא לסין ביום ראשון לפנות בוקר. הביקור בא בעקבות הזמנת ממשלת סין, לציון 25 שנים ליחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות. נשיא סין והאיש החזק בסין, שי ג'ינפינג, ייפגש עם רה"מ נתניהו ויארח אותו לארוחת ערב רשמית. נתניהו ייפגש גם עם ראש ממשלת סין לי קצ'יאנג.

בביקור בסין יושם דגש על המשך חיזוק שיתוף הפעולה הכלכלי בין ממשלות סין וישראל, כולל המשך הגדלת היצוא של ישראל לסין, משיכת השקעות סיניות לישראל, הגדלת שיתופי הפעולה התעשייתיים והמחקריים בין החברות הסיניות והישראליות.

במהלך הביקור ייחתמו שורה של הסכמים כלכליים אשר יסייעו לתעשייה הישראלית להמשיך לפרוץ ולהגדיל את מספר החברות הפועלות והמייצאות לסין. נתניהו ייפגש עם ראשי התאגידים הגדולים בסין, אשר לכל אחד מהם מחזור של עשרות מיליארדי דולרים.

לראש הממשלה תצטרף משלחת עסקית בכירה המונה עשרות אנשי עסקים ישראליים ממגוון תעשיות וחברות הפועלות בסין וחברות המעוניינות לחדור לשוק הסיני. חברי המשלחת ישתתפו בפורום עסקי עם למעלה מ-500 מוזמנים, בראשות רה"מ נתניהו.

נשיא סין, שי ג'ינפינג
נשיא סין, שי ג'ינפינג צילום: Petr David Josek / AP

רה"מ ישתתף גם בוועידת החדשנות ה-3 המשותפת לישראל ולסין. ועידת החדשנות הראשונה התקיימה בסין ב-2015 והשנייה התקיימה בשנה שעברה בארץ בהשתתפות סגנית ראש ממשלת סין.

במהלך ביקורו של נתניהו, ישראל וסין יחתמו על הסכמים לשיתוף פעולה בתחומי התעופה, החינוך, הבאת עובדי בנייה סינים לישראל, מדע, בריאות, הגנת הסביבה ותכנית תלת-שנתית לחיזוק הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות.

לביקורו של רה"מ בסין יתלוו השר להגנת הסביבה זאב אלקין, שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, שר המדע, הטכנולוגיה והחלל אופיר אקוניס, שר הבריאות יעקב ליצמן ושר החקלאות אורי אריאל. שר האוצר, משה כחלון, סירב להשתתף במשלחת רה"מ בשל יחסיו המתוחים עם נתניהו.

בפתח ישיבת הממשלה היום התייחס נתניהו לביקורו הקרוב וציין, "נמשיך בשיחות להקמת הסכם אזור סחר חופשי בין סין לישראל ונקיים את ועדת החדשנות השלישית המשותפת לישראל ולסין. אנחנו כמובן ממשיכים לפתח שווקים חדשים לכלכלת ישראל וזה דבר בו אני מצפה לשיתוף פעולה של כל השרים והם עושים זאת".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום