יחימוביץ לתומכיה: "הפסיקו לתרום לקמפיין שלי, הגענו לתקרה המותרת"

יחימוביץ ציינה כי "מודל אובמה שיסדנו בישראל כבר בפריימריס 2009 - תרומות קטנות מהרבה אנשים - הצליח השנה יותר מתמיד"

צבי זרחיה

"אני לא מאמינה שאני כותבת את זה, אבל אני מבקשת מכם להפסיק לתרום כסף לקמפיין הפריימריס, כי הגענו במהירות מדהימה לתקרת הסכום המותר לגיוס. אני מודה מעומק הלב לכל אחת ואחד מ-956 התורמים. כמה טוב שאני חייבת לכם ולציבור הרחב ולא לקומץ בעלי הון," כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה, שדרכו גם גייסה את המימון לקמפיין".

תקרת התרומות המותרת להתמודדות במפלגת העבודה, המחושבת על-פי 2.75 שקלים לכל בוחר מעל ל-10,000 בוחרים בתוספת 167,720 שקל, עומדת על 274,706 שקל.

הנחיות המבקר מאפשרות המשך גיוס גם שבועיים אחרי הפריימריס, אולם הבוקר התברר במטה יחימוביץ' שסך התרומות שזרמו במהלך סוף השבוע הביאו לגיוס הסכום המותר המלא. על כל תרומה יש לדווח בתוך שבועיים למבקר, אולם במטה התקבלה החלטה לפרסם פניה פומבית להפסיק לתרום, כיוון שהתרומות העודפות ממילא יוחזרו לתורמים והדבר יהיה כרוך בטרדה מיותרת ואף בעלבון.

יחימוביץ הקפידה במהלך הקמפיין להסביר לתורמים למה מכוון הכסף. בפוסט קודם שהעלתה כתבה: "התרומה היא אחת הדרכים לבטא אמון ותמיכה, והיא מאפשרת לנו לעשות קמפיין טוב יותר. על מה מוציאים כסף? שכירות למטה, טלפונים, מחשבים, אינטרנט, ביטוח וכיבוד למתנדבים, מיחשוב, חולצות, ספר בוחרים ורישום לפריימריס, שמשוניות, פוסטרים, רולאפים, פלריגים, מדבקות ועוד ועוד".

שלי יחימוביץ' בכנס שדרותצילום: באדיבות מכללת ספיר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker