לא רק וילה ביבנה: למשפחת שטרית יש גם דירת יוקרה בקומה 56 במגדל משה אביב

שטרית בישיבת הסיעה: בבעלותי ארבע דירות בשווי כולל של כ-5.3 מיליון שקל ■ הדירה במגדל משה אביב נרכשה על ידי אשתו של מאיר שטרית, רות, ב-2007 תמורת כ-450 אלף דולר ■ כיום שווי הדירה מוערך בכ-2.5-2 מיליון שקל ■ שטרית: "אנחנו מנסים למכור ולא מצליחים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בימים האחרונים פירסמו רוב המועמדים לנשיאות הצהרות הון (חלקיות) על רקע החקירה שמנהלת המשטרה נגד המועמד לשעבר, ח"כ בנימין בן אליעזר (עבודה). מי שנמנע עד כה לפרסם הצהרה שכזו הוא ח"כ מאיר שטרית (התנועה). בראיונות שנערכו עמו באחרונה הזכיר שטרית את הבית הישן שבבעלותו ביבנה בשכונות וילות. ואולם, במקביל מחזיקה משפחת שטרית גם בדירת במגדל משה אביב היוקרתי שברמת גן בקומה ה-56.

הדירה, בגודל של כ-96 מ"ר (2 חדרים), נרכשה על ידי רעייתו רותי שטרית ב-2007 (בזמן שכיהן כשר הפנים) תמורת כ-450 אלף דולר. שווי הדירה מוערך כיום ב-2.5-2 מיליון שקל. בשנים האחרונות השכירה משפחת שטרית את הדירה. מגדל משה אביב, הנחשב לגבוה בישראל, אוכלס לפני כעשור. מרבית קומותיו משמשות למשרדים, וקומות 55 ומעלה משמשות למגורים. שליש מ-100 הדירות בבניין הן בבעלות תושבי חוץ וחלק ניכר מהשאר בידי משקיעים.

בצהריים, בישיבת סיעת התנועה, אמר שטרית כי בבעלותו ארבע דירות בשווי כולל של כ-5.3 מיליון שקל. מוקדם יותר, הסביר שטרית ל-TheMarker: "הדירה במגדל משה אביב נרכשה על ידי החברה שבבעלות אשתי שטרית מדיה גרופ. רותי השתמשה בדירה, כי היא עובדת בקרבת המקום - במגדלי עוז. לפעמים היא ישנה שם. אנחנו משכירים את הדירה בסביבות 6,000 שקל בחודש, ולא מצליחים להיפטר ממנה. מנסים למכור ולא מצליחים. יש שם עלויות אחזקה מאוד גבוהות, כך שהתשואה על הדירה נמוכה מאוד. עדיף כבר להחזיק את הכסף בבנק".

ח"כ מאיר שטרית, היום בישיבת הסיעהצילום: אמיל סלמן

רותי שטרית היא בעלת משרד הפרסום שטרית מדיה גרופ. איש העסקים דודי ויסמן – מבעלי קבוצת אלון רבוע כחול - הוא הלקוח המרכזי של המשרד. ויסמן הוא בעל השליטה ברשת הקמעונות מגה, תחנות הדלק דור-אלון, וחנויות הנוחות AM:PM. שטרית הבהיר הבוקר כי אין לו קשרים עם בעלי עסקים פרט לווייסמן – אותו הוא מכיר לדבריו יותר מ-40 שנה: "אני מכיר את דודי עוד כשהיתה לו תחנת דלק אחת. הוא איש העסקים היחיד שאני מקורב לו – עוד מהתקופה שהייתי ראש עיר". שיטרית רמז כי בהמשך היום (בשעה 14:00), בישיבת הסיעה של התנועה הוא ימסור מידע מעודכן על היקף הנכסים שברשותו, אך לא יפרסם הצהרת הון מלאה.

ב–2012 העריך העיתון "פורבס" את הונו של שטרית ושל רעייתו רות ב–55 מיליון שקל, והוא דורג אז במקום הרביעי מבין הפוליטיקאים העשירים בישראל. שטרית סירב להתייחס לדירוג "פורבס" ואמר: "כל חיי אני עובד כאיש ציבור, ממשכורת של איש ציבור ולא בעסקים". כיום, מקבל שטרית שכר של ח"כ - כ–39 אלף שקל ברוטו בחודש, וזכאי לגמלה של כמה אלפי שקלים בחודש כשר לשעבר. אם ייבחר כנשיא יקבל גמלה מהמדינה שמוערכת ב–42 אלף שקל ברוטו בחודש, בנוסף לשכר הנשיא.

מגדל משה אביבצילום: אייל טואג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker