פלוג: "משהו משתנה במגזר הערבי. אני אופטימית"

"נושא השתלבות האוכלוסייה הערבית בחברה ובכלכלה הישראלית נמצא אצלנו גבוה בסדר העדיפויות", אמרה נגידת בנק ישראל במסגרת סיור עבודה בנצרת וסכנין ■ נציג משרד רה"מ: "הפיתוח הכלכלי במגזר הערבי עומד בראש מעייני הממשלה"

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

"אין ספק שנושא השתלבות האוכלוסייה הערבית בחברה ובכלכלה הישראלית נמצא אצלנו במקום גבוה מאוד בסדר העדיפויות. יש תחושה של משהו דינמי ומשתנה במגזר הערבי, אני אופטימית. זה לא משהו שהייתי יכולה לומר לפני 3-4 שנים". כך אמרה אתמול (ב') נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, במסגרת סיור עבודה שערכה בנצרת וסכנין.

אל הנגידה התלוו מנכ"ל הרשות לפיתוח כלכלי במגזרי המיעוטים במשרד ראש הממשלה, אימן סייף, מנכ"ל בנק ישראל, חזי כאלו, המפקח על הבנקים, דודו זקן, ומנהל חטיבת המחקר בבנק, נתן זוסמן. מטרת הסיור הייתה להציג את האתגרים, החסמים, הצרכים ביישובים הערבים ומנגד, ללמוד על הפעילות הממשלתית בתחום הפיתוח הכלכלי במגזר הערבי, על הפרויקטים המיושמים ועל ההצלחות.

אימן סייף אמר במהלך הסיור כי, "העובדה שהנגידה ראתה לנכון לסייר במגזר הערבי בשלב כה מוקדם בכהונתה מעידה כי הפיתוח הכלכלי במגזר הערבי עומד בראש מעייניה ובראש מעייני הממשלה. בשנים האחרונות השקיעה הממשלה תקציבים רבים בפיתוח כלכלי ביישובי המיעוטים ובכוונתה להמשיך לעשות זאת. מבחינתנו המסר החשוב ביותר שיש להעביר הוא נחיצות ההשקעה הממשלתית לצורך שילוב האוכלוסייה הערבית בחברה הישראלית ומיצוי הפוטנציאל הכלכלי האדיר הגלום בה".

האני מרזוק, מנהל תחום בכיר בהסברה בערבית במשרד ראש הממשלה, ציין כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנכ"ל משרדו הראל לוקר רואים בשילוב המיעוטים נדבך מרכזי בעשיית הממשלה. ראש הממשלה התייחס לכך בהזדמנויות רבות ואמר כי השילוב הכלכלי של המיעוטים הכרחי למינוף הכלכלה הישראלית, לשילוב האוכלוסייה הערבית בחברה הישראלית וכן לקירוב הפריפריה למרכז. הממשלה העניקה ותמשיך להעניק את הכלים הנדרשים על מנת שמאמץ זה יבוא לידי ביטוי הלכה למעשה באופן מיטבי".

את הנגידה אירח בתחילת הביקור התעשיין סטף ורטהיימר שהציג בפניה את העשייה הרבה שנעשית בגן התעשייה הטכנולוגי בנצרת, אותו הקים וייסד. ורטהיימר הציג מספר חברות שפועלות בגן ואת תרומתן לפיתוח הכלכלי של החברה הערבית.

ראש עיירית סכנין, מאזן גנאים, הציג פרויקטים שונים בתחום הדיור, התחבורה, התעשייה והתשתיות בעיר. האורחים ביקרו במשכן החדש של המרכז להכוון תעסוקתי בסכנין. אינאס סעיד, מנכ"ל "אלפאנר", שמפעילה את מרכזי ההכוון התעסוקתיים במגזר הערבי ציין כי כ-11 אלף אנשים מקבלים שירות במרכזים. הנגידה ציינה כי, "המרכזים הינם בעלי פוטנציאל גדול לשינוי משמעותי בחברה הערבית. אם נמשיך את המאמץ, נגיע לתוצאות טובות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker