למה תקפה א' מבית הנשיא את שיר נוסצקי?

אנחנו שבויות בחברה גברית ונאבקות אחת בשנייה כדי להוכיח שלנו זה לא יכול לקרות

דפנה לוצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דפנה לוצקי

הרגע הכי מייאש בכל הפרשיה העגומה של "הזמר המפורסם" ופמלייתו הרקובה, הוא בכלל רגע שולי וצדדי. זה הרגע בו בחרה דמות מפוקסלת אחרת מעברנו, א' מבית הנשיא, לתקוף את שיר נוסצקי, שסיפרה בפייסבוק איך באמת מרגישה נערה בת 14 שמתגלגלת מבחירה חופשית - עד כמה שאפשר לקרוא לזה כך - למיטה של גבר מבוגר שאינו רוצה ממנה דבר מלבד סקס.

"מה בגילך דאז עשית בבארים? למה בגילך הפעוט מצאת לנכון להגיע לביתו של גבר, לא משנה גילו, ולמה לעזאזל התפשטת והיית עירומה במיטתו בגיל 14?", נזפה בה א', היא אורלי רביבו, והאשימה: "הפוסט שלך מעלה ספקות, כשהעיקרי הוא שאת בעיקר תאוות נקמה, ואחר כך פרסום". בדיוק אותן האשמות שהוטחו בא' עצמה על ידי עורכי דינו של קצב. הדמיון כל כך ברור שהוא אפילו נוגע ללב.

בהתחלה זה מכעיס. למה רביבו, מכל האנשים בעולם, היא זאת שפונה כנגד נוסצקי. היא לא הראשונה שאמורה להבין איך נראה ניצול גברי גס לב ומכוער - גם אם הוא לא פלילי? אבל במחשבה נוספת זה בעיקר מייאש. רביבו לא לבד, טורים ופוסטים של נשים כנגד נשים שטפו את הרשת בימים האחרונים. נשים מאשימות את האימהות של הנערות (אגב, אין להן גם אבא?) ואת הנערות עצמן. במה? במה לא: בחינוך לקוי, בהזנחה הורית (אמהית, כמובן) בזה שלא חינכו ולא לימדו ולא הסבירו ולא בדקו איפה הילדות ישנות ובאיזה שעה הן במיטה וכמה מבוסמות הן חזרו מהבילוי, בזה שהבנות לבושות בצורה מפתה מדי ומינית מדי. בקיצור, הן אשמות. אשמתם של הגברים - אלה שלא שואלים את הנערה בת כמה היא, כי חבל להרוס את הרגע כשיותר נוח ופשוט להרוס לה את החיים - נדחקת הצידה.

שיר נוסצקיצילום: אייל טואג

לא סתם מתלוננות יורות כלפי מתלוננות אחרות באותו נשק שהופנה כלפיהן. ככה נראית תסמונת שטוקהולם. אנחנו שבויות בחברה גברית, הפנמנו לחלוטין את הקודים, עכשיו אנחנו רק נאבקות אחת בשנייה כדי לבדל את עצמנו ולהוכיח לשובינו שאנחנו שונות, טובות יותר, זכות יותר. שלנו, ולבנות שלנו זה לא יכול לקרות. אז כדי להרחיק מאתנו את הזוועה אנחנו זורקות בוץ על אחותנו ששכבה עירומה על מיטה של גבר זר, כשהיתה רק ילדה קטנה ומקוות להישאר נקיות. בזה אף חוק לא יצליח להילחם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker