ההשלכות של התפטרות שר הביטחון, אביגדור ליברמן, עדיין אינן ברורות — אבל אם ההתפטרות תביא להקדמת הבחירות, שורה של מהלכים כלכליים צפויים להיתקע. דוגמה בולטת לכך היא ההסכם ששר האוצר, משה כחלון, גיבש באחרונה עם המשטרה, שלפיו השוטרים וגמלאי המשטרה יקבלו תוספת לשכרם ולגמלאותיהם, שעלותה תסתכם במיליארדי שקלים בשנים הקרובות. אף שכחלון נתן את הסכמתו לתוספת השכר, פרטי ההסכם טרם הובאו לאישור הממשלה.

עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

החקיקה בכנסת תיעצר

הצעות חוק שבהן דנה הכנסת עשויות לרדת מהשולחן - ובחלק מהמקרים ההשקעה שנעשתה בהן תרד לטמיון. לכל הפחות, חקיקתן תהיה לוטה בערפל עד להקמת הכנסת הבאה, שתחליט אם להחיל דין רציפות על הצעות חוק שכבר אושרו בקריאה ראשונה.

חלק מההצעות שחקיקתן עלולה להיפגע מצויות כבר בדיונים מתקדמים - כמו ה, שאושרה הבוקר (ד') לאחר מסלול מכשולים ארוך בוועדת הכספים של הכנסת לקראת הצבעה בקריאה שנייה ושלישית. הצעות אחרות מצפות גם הן לאישור בוועדות הכנסת - כמו הצעת חוק שירותי תשלום, שחקיקתה דרושה כדי לאפשר את כניסתם לישראל של מערכות תשלומים מתקדמות, כגון תשלומים מהירים באמצעות טלפונים סלולריים. הצעת חוק זאת נדונה בימים אלה בוועדת הרפורמות של הכנסת באופן מזורז, פעמיים בשבוע. יו"ר הוועדה, ח"כ רחל עזריה (כולנו), הודיעה עם תחילת הדיונים בהצעה שתשתדל לקדם את חקיקתה חרף החשש להקדמת הבחירות.

אורן חזן ומירי רגב במליאת הכנסת
אורן חזן ומירי רגב במליאת הכנסתצילום: אמיל סלמן
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker