החיסון שישראל מכינה לקורונה: עבודה מהבית

צוות ממשלתי החל למפות את עובדי המגזר הציבורי לפי מידת החיוניות שלהם לשירותי הליבה במשק, ולפי יכולתם לעבוד מרחוק ■ הסיבה: היערכות לתרחיש שבו מאות אלפים ישהו בבידוד ■ שיעור העבודה מהבית כיום בישראל הוא רק 4%

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון קלינגבייל

לאור העלייה במספר הישראלים הנמצאים בבידוד, בממשלה מתחילים להיערך לתרחיש של בידוד המוני, ולחובה להעביר כמה שיותר מעובדי הממשלה והחברות הממשלתיות לעבודה מהבית. בשבוע שעבר התחיל צוות של הממונה על השכר באוצר ונציבות שירות המדינה להיערך לקראת תרחיש בו יתרחב הבידוד.

המטרה הראשונית היא להבין מי חייב לעבוד מרחוק, וכן מי יכול לעבוד מרחוק ומי לא. במכתב בנושא היערכות להתמודדות עם נגיף הקורונה ששלח אבי חליבה, הממונה על משרדי הממשלה ויחידות הסמך בנציבות שירות המדינה לסמנכ"לים בכירים להון אנושי ומינהל במשרדי הממשלה, התבקשו המשרדים למפות את העובדים. המשרדים התבקשו לציין מיהם העובדים שנדרשים לשמירה על רצף תפקודי, ולציין אילו עובדים חיוניים לטובת הסיוע הישיר של המשרד להתמודדות עם התפשטות הנגיף בעת הקרובה ובטווח הזמן המיידי, אשר יכולים לעבוד מרחוק. בנוסף התבקשו הסמנכ"לים להכין רשימה של עובדים חיוניים לצורך התמודדות עם משבר הקורונה ולשימור רציפות תפקודית ושירותי הליבה של המשרד, אם מספר העובדים שידרשו להיות בבידוד יגדל ומשך הזמן של ההיעדרות יוארך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker