הגירעון העמיק, האוצר בפאניקה - והקיצוץ הוקדם ל-2019

החשכ"ל רוני חזקיהו הורה להקפיא באופן מיידי את ביצוע התקציב, לעצור התקשרויות חדשות ולאשר מולו כל התחייבות מעל 200 אלף שקל ■ הסיבה: הערכה כי הכנסות המדינה השנה יהיו נמוכות מהצפוי ■ המנכ"לים במשרדי הממשלה טוענים כי ההוראה אינה חוקית - ומאיימים במרד

מירב ארלוזורוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירב ארלוזורוב

האם פקידי ממשלה יכולים לעתור נגד הממשלה? השאלה הזו אינה מופרכת. למעשה, היא נבדקה לעומק בשבועות האחרונים בידי כמה מהפקידים הבכירים בממשלת ישראל - מנכ"לים של משרדי הממשלה - ששאלו את עצמם אם יש להם עילה לעתור לבג"ץ נגד פקיד בכיר אחר: החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו.

לא נחזיק אתכם במתח. הבדיקה העלתה שאין סמכות חוקית כזו, ושאם פקיד ממשלתי חושב שפקיד אחר עבר על החוק הוא יכול לפנות בתלונה, כדי שהנושא ייבדק על ידי היועץ המשפטי לממשלה, משרד ראש הממשלה או הכנסת. וזה אכן מה שקרה: כמה מנכ"לים בכירים, בהם מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, מנכ"ל משרד העבודה והרווחה אביגדור קפלן ומנכ"ל משרד החקלאות שלמה בן אליהו, פנו בשבוע שעבר בתלונות למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, מאיר לוין, ליועץ המשפטי של משרד האוצר, אסי מסינג, למנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ, וליו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker