פיני רובין ושותפו דורשים 2 מיליון שקל בגין "מאמץ מיוחד" - על חוב שלא הצליחו להשיב

עורכי הדין פיני רובין וירון אלכאוי הצליחו להשיב רק 171 מיליון שקל מתוך חוב של 1.1 מיליארד שקל של אליעזר פישמן ■ ארגון לובי 99 פנה לממונה על חדלות פירעון בבקשה לא לאשר לכונסי הנכסים את תוספת השכר שהם מבקשים

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
ירון אלכאוי (ימין) ופיני רובין
ירון אלכאוי (ימין) ופיני רוביןצילום: עופר וקנין
רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

עורכי הדין פיני רובין וירון אלכאוי, כונסי הנכסים שמונו על ידי בנק הפועלים לטיפול במניות ידיעות אחרונות, מבקשים תוספת שכר טרחה של 2 מיליון שקל בגין "מאמץ מיוחד". השניים טוענים כי בשנים האחרונות הם השקיעו מאמצים רבים להשבת חובותיו של אליעזר פישמן לבנק הפועלים - שקיבל בחזרה רק 15% מההלוואה. התוספת לשכר הטרחה צפויה להילקח מתוך הסכום הזעום שהצליחו השניים להשיב לבנק - וכעת מבקש ארגון לובי 99 מעו"ד סיגל יעקבי, הממונה על חדלות פירעון, להתנגד לבקשה. "הבקשה מוגשת אמנם בהסכמת הבנק, אך הציבור ייפגע ממנה", אומרים בארגון.

רובין ואלכאוי מונו ב-2016 כדי לממש שיעבודים שנרשמו לטובת בנק הפועלים על נכסיו של אליעזר פישמן, שכללו מניות בידיעות אחרונות. לפני כחצי שנה אישר בית המשפט המחוזי בתל אביב את מכירת המניות לידיעות אחרונות תמורת 171 מיליון שקל בלבד – אף על פי שההלוואה המקורית של פישמן מהבנק היתה 1.1 מיליארד שקל. המשמעות היא שהבנק יקבל בחזרה רק 15% מההלוואה שניתנה. על עבודתם נפסק לרובין ואלכאוי שכר בגובה של 1.8 מיליון שקל. כעת הם מבקשים תוספת של 2 מיליון שקל.

רובין ואלכאוי פנו לפני כחודש לבית המשפט לאשר תוספת מאמץ מיוחד, בהסכמת בנק הפועלים, "לאור מורכבותם החריגה של הליכי מימוש מניות הכינוס ולאור אלפי שעות עבודה שהושקעו על ידם ועל ידי צוותם במשך למעלה מארבע שנים".

השניים מבקשים לנצל את תקנה 13 לתקנות החברות, הנוגעת לכללים למינוי כונסי נכסים ומפרקים ושכרם, אבל בארגון טוענים כי יש באישור התוספת משום "תקדים בעייתי שיחבל בתמריץ הכלכלי שלשמו קיים סעיף זה".

בניין ידיעות אחרונות ראשל"צצילום: מוטי מילרוד

הארגון ציין בפנייתו כי המכתב נשלח ליעקבי מכיוון שהיא אחראית על שמירת האינטרס הציבורי בהליכים של חדלות פירעון ועליה להתנגד לתוספת זאת. "אנו סבורים כי זאת עזות מצח מצד כונסי הנכסים לבקש תוספת שכר טרחה שתוביל ליותר מהכפלת שכרם, בפרט כאשר פעולותיהם אינן עולות לכדי "מאמץ מיוחד״ והעסקה שאליה הם הגיעו הובילה להחזרת סכום זעום מערך החוב (15%). לגישתנו, מדובר בעסקה שפוגעת באינטרס הציבורי, והגדלת שכר הטרחה של כונסי הנכסים תוביל להפסד נוסף לכספי הפנסיות של הציבור הרחב שמושקעים במניות הבנק".

לדברי אנשי הארגון, הבקשה של רובין ואלכאוי לא עומדת בתנאים של תוספת מאמץ מיוחד, שכן מדובר בתוספת של 110% לשכר הטרחה שכבר קיבלו ולא ייתכן שהשניים השיבו סכום זעום מאוד מהחוב של פישמן לבנק הפועלים ויקבלו על כך תגמול נוסף. בבקשה של הארגון נכתב כי הנוהל הרשמי קובע שתוספת בגין מאמץ מיוחד צריכה להישמר רק למקרים מיוחדים.

על פי הנוהל התנאים לקבלת תוספת בגין מאמץ מיוחד הם הזמן שהושקע, מורכבות התיק, יעילות ביצוע התפקיד, תוצאות מוצלחות לנושים, ביצוע פעולות איתור וחקירה ועוד.

אליעזר פישמןצילום: עופר וקנין

הארגון גם מצביע בפנייה כי הליך המכירה של המניות נעשה במשא ומתן ישיר בין הבנק לידיעות אחרונות "ללא הזמנה פומבית להגיש הצעות ועל אף שהיו רוכשים שהתעניינו ברכישתן". עוד הם מציינים את מינויו של עו"ד אבי פילוסוף לדירקטור בידיעות אחרונות מטעם בנק הפועלים, מה שיצר ניגוד עניינים מכיוון שלבנק יש אינטרסים כבעל מניות בעיתון.

בנק הפועלים ביקש לא להגיב לידיעה, ממשרדו של עו"ד פיני רובין טרם נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"