קנס חריג של 6 מיליון שקל על הוט: סיכלה רפורמה תחרותית

לפי משרד התקשורת החברה הערימה קשיים על ספקי אינטרנט ללא תשתית לחכור מקטעי תשתית ולשווקם לצרכנים. הוט בתגובה: "צר לנו כי טענות מופרכות של מתחרים מקבלות מקום"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"לית הוט, טל גרנות גולדשטיין
מנכ"לית הוט, טל גרנות גולדשטייןצילום: רמי זרנגר

משרד התקשורת מטיל קנס גבוה על חברת הוט לאחר שסיכלה לדבריו את רפורמת השוק הסיטוני. המשרד הטיל קנס חריג של 6 מיליון שקל על חברת הכבלים. הקנס הוטל לאחר שלטענת משרד התקשורת HOT מנעה במשך כשנה את יישום הרפורמה, והערימה קשיים על ספקי אינטרנט ללא תשתית לחכור מקטעי תשתית ולשווקם לצרכנים.

רפורמת השוק הסיטוני חייבה את בזק והוט לאפשר למתחרות לרכוב על גבי התשתיות שלהן. הרפורמה נכנסה לתוקף בסוף 2015 אך רק בכל הקשור לבזק. בנוגע להוט משרד התקשורת קבע את התעריפים רק ב-2017, אך לטענת המשרד הוט עיכבה את יישום הרפורמה עד 2018 והערימה קשיים על יישומו.

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חוריןצילום: אמיל סלמן

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין: "השוק הסיטוני הוא אבן יסוד של התחרות בשוק התקשורת ואנו רואים בחומרה כל ניסיון של שחקני התשתית להקשות, לעכב או להפלות לרעה ספקיות אינטרנט המבקשות לעשות בו שימוש. אנו נפעל בנחישות לסכל כל ניסיון להערים קשיים על ספקיות האינטרנט בעת תהליך החיבור ללקוח- נסיונות אלו אינם מאפשרים לחולל תחרות בריאה בשוק התקשורת".

גובה העיצום הכספי נקבע בין היתר בהתאם להיקף הפגיעה התחרותית, התועלת שצמחה להוט טלקום, משך ההפרה, שיעור המנויים שנחשף אליה ופרמטרים נוספים. בהודעת משרד התקשורת צוין בין היתר: "הפגיעה התחרותית אינה מסתכמת בהיעדר מעבר מנויים לשוק סיטונאי, אלא בפגיעה לטווח ארוך שיש לה אף השלכות על פיתוח רשתות מתקדמות של המתחרים, הנתפסות כמנוע צמיחה למשק שהתועלת הציבורית בצדם רבה ומגוונת".

מהוט נמסר בתגובה: "אנו מופתעים מהודעת משרד התקשורת. הוט מקיימת באופן מלא וקפדני אחר הוראות האסדרה ביחס לשוק הסיטוני, ומשקיעה בכך משאבים רבים, תוך שהיא מעודדת את ספקיות השירות לעשות שימוש ברשת הוט. לראייה, יותר מ-120 אלף לקוחות חוברו מאז תחילת הרפורמה לשוק סיטונאי ברשת הכבלים. צר לנו כי טענות מופרכות של מתחרים, העושים בהוראות אסדרה שימוש ככלי לניגוח ופגיעה בתחרות מקבלות מקום. הוט תלמד את ההחלטה ותבחן את צעדיה".

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט