שלמה רודב ימונה ליו"ר ינות ביתן

רודב, שבעבר היה יו"ר בזק ויו"ר תנובה, ייכנס לראשות הדירקטוריון בעיצומה של תוכנית התייעלות שעוברת הקבוצה ■ באחרונה התפטר רודב מתפקידו בבזק על רקע מאבקים עם בעלת השליטה בקבוצה

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלמה רודב
שלמה רודבצילום: אלדד רפאלי
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

שלמה רודב ימונה ליו"ר קבוצת יינות ביתן שבבעולת נחום ביתן. רודב התפטר באחרונה מתפקידו כיו"ר בזק, אחרי מעט יותר משנתיים, על רקע מאבקים מול בעלת השליטה החדשים בקבוצה, קרן סרצ'לייט. המאבקים ניטשו על השליטה בדירקטוריון והעמידה בתקנות משרד התקשורת. תחום המזון אינו חדש לרודב, שכיהן בעבר כיו"ר תנובה.

בימים אלה עוברת יינות ביתן, הכוללת גם את מגה, תוכנית התייעלות, אחרי תקופה ארוכה של דשדוש וירידה בביצועים. במסגרת התהליך גם מונה לה מנכ"ל חדש – מיכאל לובושיץ - ולפני כחודש נחתם הסכם קיבוצי עם ועד העובדים. הוסכם כי יבוצע קיצוץ של כ-10% במטה מגה, וכי עובדים בסניפים יפוטרו. זאת, בין היתר, במטרה לקבל הגדלה של כ-150 מיליון שקל במסגרות האשראי מהבנקים מזרחי טפחות והפועלים. בנוסף, ביתן הציג בפני הבנקים תוכנית אסטרטגית הכוללת פיטורי מאות עובדים מתוך כ-6,200 עובדי החברה, והפחתת שכר לעובדים שתנאי השכר שלהם טובים ביחס לרשתות מזון אחרות

נחום ביתן, לשעבר בעל השליטה ביינות ביתןצילום: פבל טולצ'ינסקי

בכך, מנסה ביתן להיפטר מאחת המשקולות שהקשתה עליו מאז רכישת מגה ביולי 2016, אז הציע ביתן לנאמני מגה הקורסת לרכוש את החברה ולהמשיך להעסיק את העובדים שנותרו בה בתנאי העסקה שנחשבו למופלגים ביחס לנהוג בענף. ועד עובדי מגה חיבק את ביתן, והפנה גב למתעניינים אחרים ברשת, ובראשם רמי לוי, שלא הסכימו לתת לעובדים משכורת 13, תשלום ימי מחלה מהיום הראשון, תוספת ותק, קרן השתלמות ותנאים נוספים שביתן התחייב להם.

החמצן שנותנים הבנקים לביתן יאפשר לו שלא להכניס את קרן כלירמרק כשותפה בחברה. יינות ביתן חתמה בסוף ינואר 2020 על מזכר ההבנות עם קרן כלירמרק, שמתמחה במתן הלוואות לחברות במצוקה פיננסית.

על פי מזכר ההבנות, היתה אמורה קרן כלירמרק להלוות סכום של 550 מיליון שקל לחברת יינות ביתן, כולל הלוואה של 200 מיליון שקל שניתנת להמרה ל-30% ממניותיה של יינות ביתן, וכן הלוואות של 350 מיליון שקל לטווח של שלוש שנים עם אופציה להארכה בשנה נוספת. גם לפי החוזה מול כלירמרק, החברה היתה צפוייה לפטר מאות עובדים.

מיינות ביתן נמסר: "רודב מצטרף לצוות הניהולי של קבוצת יינות ביתן ועתיד לשמש יו״ר הדירקטוריון. המהלך של רודב, שבעבר היה יו״ר תנובה ובזק, מצביע על אמונו הרב ‏בפוטנציאל העסקי של החברה והרצון להעביר את הקבוצה להובלת התחום".

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט