מהפכה באינטרנט: בזק, HOT ו-IBC יוכלו לשווק חבילות אינטרנט מלאות

שר התקשורת החליט כי החברות יוכלו לשווק חבילות הכוללות תשתית וספק גישה לאינטרנט בחשבונית אחת - במתכונת הקרויה "בנדל הפוך" ■ המהלך, שטעון אישור ממשלה, יקדם את קיצו של העידן בו הלקוחות נאלצו לבצע התקשרות מול שני ספקים

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שר התקשורת, יועז הנדל
שר התקשורת, יועז הנדלצילום: מגד גוזני
נתי טוקר
נתי טוקר

סוף לכאבי הראש של הצרכנים? שר התקשורת יועז הנדל החליט היום (ראשון) כי שלוש החברות שמחזיקות ברישיון לפרישת תשתית אינטרנט בישראל - בזק, HOT ו-IBC - יוכלו לשווק חבילות אינטרנט מלאות, הכוללות תשתית אינטרנט וספק גישה לאינטרנט, בחשבונית אחת - במתכונת הקרויה "בנדל הפוך". העניין יובא להכרעת ממשלה בקרוב. אם יאושר, המהלך יקדם את קיצו של העידן בו הלקוחות נאלצו לבצע התקשרות מול שני ספקים, אחד לתשתית ואחד ולגישה.

החבילות שבמסגרתן בעל התשתית מספק גם גישה לאינטרנט נקראות "בנדל הפוך". המהלך של הנדל הוא צעד מקדים לשינוי עמוק עוד יותר שיגיע בשלב מאוחר יותר, שבמסגרתו תבוטל לחלוטין ההפרדה בין תשתית אינטרנט לבין ספק גישה. במסגרת חוק ההסדרים מוצע כי משרד התקשורת יבצע בתוך 90 יום בחינה לאסדרה מחדש של כל תחום שוק האינטרנט הקמעוני.

הבשורה המשמעותית בנקודת הזמן הזו היא עבור HOT, שבמשך שנים היתה בעמדת נחיתות בשל מגבלת השיווק של חבילה מלאה, שהוטלה אליה לאור חובת ההפרדה המבנית. HOT נאלצה עד כה למכור תשתית אינטרנט בלבד, ושלחה כ-700 אלף מלקוחותיה לרכוש אינטרנט מספקי גישה אחרים. כעת תוכל החברה לשווק בעצמה גם חבילות גישה לאינטרנט של החברה הבת HOT נט.

היתר דומה ניתן לבזק רק לאחרונה, במסגרתו הוחלט כי החברה תוכל למכור חבילות אינטרנט משולבות ללא הגבלה. ההיתר ניתן לבזק כחלק מחבילת ההקלות בתקופות הקורונה, אך במשרד החליטו לתת לו תוקף בלתי מוגבל. כעת גם HOT וגם IBC (מיזם הסיבים של חברת החשמל) יכולו לשווק חבילות אינטרנט מלאות.

צילום: Paul Sakuma / AP

עם זאת, בדומה לבזק - שמחויבת לשווק את שירות הגישה של החברה הבת בזק בינלאומי באופן שיוויוני יחד עם הצעות של חברות גישה אחרות - בשלב הראשוני גם HOT תחויב להציע ספקי גישה אחרים באופן שיוויוני. בנוסף, HOT תחויב להציע מחיר פריק, כלומר, לספק תשתית וגישה יחד ברמת מחיר שאינה גבוהה ממחירו של כל שירות בנפרד.

ההיגיון שמאחורי ההפרדה

ההפרדה בתחום נוצרה בתחילת עידן שיווק האינטרנט במטרה להתמודד עם כוחו של מונופול בזק. במשרד התקשורת רצו בזמנו לייצר מקטע שבו תהיה לבזק תחרות, והחליטו כי תחום הגישה לאינטרנט (ISP) יופרד מהחברה, וכי בזק לא תוכל למכור שירות מעין זה, אלא באמצעות החברה הבת בזק בינלאומי. בהמשך הוטלה מגבלה דומה על HOT.

במהלך השנים התרופף האיסור בכל הנוגע לבזק, והותר לה לשווק באופן שיוויוני חבילות גישה לאינטרנט של ספקים אחרים, כולל בזק בינלאומי. מנגד, על HOT נותרו מגבלות חריפות, ונאסר עליה לשווק גישה לאינטרנט של החברה הבת HOT נט. רק באחרונה הטיל משרד התקשורת קנס חריג של 1.4 מיליון שקל בגין שיווק חבילות אינטרנט מלאות של HOT נט.

משרדי חברת HOTצילום: עופר וקנין

לאור ההתפתחויות בשוק התקשורת, והעובדה שסלקום ופרטנר מוכרות חבילות אינטרנט מלאות על בסיס השוק הסיטוני, ופורסות בעצמן תשתית של סיבים אופטיים (סלקום עושה זאת באמצעות IBC), במשרד התקשורת סבורים כי השוק הגיע למצב תחרותי שבו ניתן לשחרר את המגבלות ולאחד את תחום התשתית והשירות.

אם ההוראה החדשה של הנדל אכן תעבור, בזק ו-HOT יוכלו בסופו של דבר לשווק חבילות אינטרנט מלאות מבלי למכור שירותי גישה של חברות אחרת. המשמעות היא ביטול ההפרדה המבנית בתחום האינטרנט בין תשתית לספק, וצירוף חברת HOT נט לפעילות HOT. במקרה של בזק, המהלך עלול ליצור מתח בקבוצה, שכן תיווצר תחרות פנימית קשה בין בזק בינלאומי, שמספקת גישה לאינטרנט, לבין החברה האם בזק - שתוכל לשווק בעצמה גישה לאינטרנט.

עם זאת, ההערכה היא שההסרה המוחלטת של מגבלת תשתית וספק תתבצע רק לאחר יישום רפורמת הסיבים האופטיים – מהלך שכלול גם הוא בחוק ההסדרים, ואמור לגרום לבזק להתחיל להציע שירותי אינטרנט המבוססים על סיב אופטי.

"צעד וולנטרי" של HOT

ההיתר הנוכחי ל-HOT מגיע על רקע הסכמות בין המשרד לבין החברה, שבמסגרתן HOT מבצעת לפי המשרד "צעד וולנטרי" להפחתת המחירים שהיא דורשת מספקי השירות בתחום השוק הסיטוני. המשרד איים על HOT ודרש ממנה להוריד את המחירים. חברת הכבלים ניאותה לעשות זאת, ובמעין דיל נגדי היא מקבלת כעת היתר לשווק חבילות משולבות.

במשרד התקשורת זעמו על HOT, שכן לאחר הפחתת המחירים לספקים היא שיווקה בעצמה חבילות אינטרנט של 500-100 מגה, במחיר הדומה לזה שמשלמות לה ספקיות השירותים עבור השוק הסיטוני – סלקום ופרטנר. במילים אחרות, HOT עיקרה את היתרון הטמון לספקיות השירות בשיווק תשתית HOT באמצעות השוק הסיטוני, מאחר והלקוחות יכלו לקבל לעתים מחירים נמוכים יותר עבור אותו שירות מ-HOT עצמה.

כיום יש ל-HOT כ-50 אלף לקוחות סיטוניים, ובמשרד סברו כי כדי להפוך את השוק הסיטוני לאטרקטיבי יותר, יש צורך להציע לספקיות השירות המשווקות את HOT מחיר אטרקטיבי יותר. בעקבות כך, המשרד יצא בשימוע שנועד לכפות על HOT להוריד את המחירים.

בהודעה האחרונה של המשרד נאמר כי HOT מוכנה באופן וולנטרי להפחית את מחירי השוק הסיטוני. כך למשל, ספקיות השירות נדרשו לשלם עד כה 41.60 שקל לחודש עבור תשתית 100 מגה ללקוח, ו-55.80 שקל עבור תשתית של 500 מגה, וזאת בנוסף לתשלום משתנה בהתאם לצריכה. ההצעה הנוכחית של HOT מבטאת הורדת מחירים לספקיות השירות, בעיקר לצרכנים כבדים של אינטרנט, אך לא ברמה שבה דרש משרד התקשורת.

המהלך הנוכחי, שתלוי בהחלטת ממשלה, יאפשר גם ל-IBC להפוך לשחקנית קמעונאית. בהתאם לשימוע שאליו כבר יצא המשרד בעבר, IBC, שהיתה עד כה מוגדרת כ"ספק הספקים" בלבד – כלומר, חברה שלא מכרה כלל אינטרנט ללקוחות, אלא רק לספקיות שירות אחרות – תוכל מעתה למכור בעצמה שירות אינטרנט מלא במתכונת של בנדל הפוך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי