ביום הקמת הממשלה: לוסי אהריש תגיש מהדורת חדשות מטעם תנועת דרכנו

המהדורה החדשה תשודר ברשתות החברתיות, והציבור יוכל לבחור את התכנים והמרואיינים, להציג שאלות לאורחים ולענות על סקרים במהלך השידור ■ מנכ"ל דרכנו: "מטרת התוכנית להאיר פינות חשוכות בחברה ולחזק את הדמוקרטיה הישראלית"

נתי טוקר
נתי טוקר
לוסי אהריש ויאיא פינק
לוסי אהריש ויאיא פינקצילום: עירא גלאי כץ, דרכנו
נתי טוקר
נתי טוקר

תנועת דרכנו תשיק היום ׁ(א') מיזם חדש: מהדורת חדשות יומית. את המהדורה תגיש לוסי אהריש, לשעבר עיתונאית ומגישה בשורת כלי תקשורת מרכזיים בישראל. המהדורה תוגש מאולפני וואלה בתל אביב, במודל של שיתוף הציבור, שיקבע את תוכני המהדורה ואת השאלות שיוצגו למרואיינים.

דרכנו היא עמותה חברתית המזוהה עם הצד השמאלי של המפה הפוליטית. התורם המרכזי שלה הוא איש העסקים קובי ריכטר, ולצד זאת העמותה מגייסת כספים באמצעות מימון המונים. בבחירות שנערכו באפריל 2019 עתרה מפלגת הליכוד נגד דרכנו בטענה כי היא ביצעה תעמולה פוליטית במסגרת קמפיין שהעלתה לעידוד ההצבעה בבחירות, אך פעילותה אושרה על ידי ועדת הבחירות המרכזית.

אהריש עצמה הנחתה את ההפגנה המקוונת של תנועת דרכנו שנערכה במארס, שלאחריה מסר תאגיד השידור הציבורי כאן כי הוא מפסיק את ההתקשרות עם אהריש, שאמורה היתה להגיש במשותף תוכנית תרבות בתאגיד. ואולם בתאגיד טענו כי להחלטה זו לא היה כל קשר לעובדה שאהריש הנחתה את ההפגנה.

המהדורה החדשה, שתיקרא "דמוקרטtv", תשודר מהערב במודל ניסיוני למשך שלושה חודשים. היא תשודר בימים א'-ד' בשעה 18:00 ברשתות החברתיות. המודל של המהדורה יהיה שיתוף הציבור - שיוכל לבחור את התכנים והמרואיינים, להציג שאלות לאורחים, להגיב על השידור ולענות על סקרים במהלך המהדורה. "בשלב זה אנחנו יוזמים שיתופי פעולה עם גופי תוכן נוספים, למשל חרדיים וערביים. בהמשך, אנחנו מעוניינים לגייס עיתונאים ולהציג תוכן עצמאי שלנו", אומר יאיא פינק, מנכ"ל דרכנו.

במהדורה הערב ישתתפו ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, ופרופ' ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי במשרד האוצר וכיום ראש החוג לחשבונאות בקריה האקדמית אונו. לדברי פינק, "מטרת ה'דמוקרטtv' להאיר פינות חשוכות בחברה הישראלית ולהגן ולחזק את הדמוקרטיה הישראלית. מי שיקבע מה הנושאים שבהם המהדורה של לוסי תטפל הוא הציבור הרחב, ואנחנו קוראים לו לקחת חלק בערוץ של הרוב המתון בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"