חולה קורונה באיקאה - יום לאחר שמשרד הבריאות הודה כי טעה כשאישר לפתוח

יום לפני הביקור של חולה הקורונה בסניף איקאה אמרו במשרד הבריאות: "ייתכן שזאת היתה טעות לפתוח, אך אנחנו ממשיכים הלאה ולא חוזרים אחורה". איקאה: "פועלים לפי ההנחיות, בבדיקות שערכנו עד כה, לא נמצא כי החולה בא במגע עם לקוחות או עובדים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הכניסה לסניף איקאה בראשל"צ, השבוע
הכניסה לסניף איקאה בראשל"צ, השבוע. למצולמים אין קשר לנאמר בידיעהצילום: אייל טואג

שיקול הדעת המוטעה לכאורה של משרד הבריאות סביב פתיחת איקאה מתפוצץ בפניהם של המשרד והציבור: אובחן כחולה קורונה אדם מירושלים שביקר בסניף איקאה ראשון לציון ב-27 לאפריל, בין השעות 17:00-16:00.

הביקור של חולה הקורונה בסניף התקיים כמה ימים לאחר שבכלי התקשורת התפרסמו תמונות של תורים ארוכים בכניסה לסניפי איקאה שנפתחו בנתניה ובראשון לציון במקביל לביקורת על אישור פתיחת הסניפים, בעוד שחנויות רחוב, קניונים ושווקים טרם הורשו לחזור לפעילות.

יום לפני שחולה הקורונה ביקר בסניף, התראיין מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, לכאן רשת ב' והודה ש"בדיעבד זאת היתה טעות לאפשר לאיקאה להיפתח - כי זה סוג של קניון, ולא חנות רהיטים ברחוב".

הכניסה לסניף איקאה בראשל"צ, השבוע. למצולמים אין קשר לנאמר בידיעהצילום: אייל טואג

באותה נשימה הוסיף בר סימן טוב כי "אנחנו ממשיכים הלאה ולא חוזרים אחורה בנקודה זו. אנחנו אומרים לאיקאה שהם צריכים להקפיד מאוד על כללי ההתקהלות בחוץ ובפנים". כלומר, משרד הבריאות, שלאורך כל ניהול המשבר טען שכשמדובר בשמירה על בריאות הציבור מוטב לנקוט צעדים מחמירים ככל האפשר, בחר להתנהל אחרת כשמדובר באיקאה.

גם כשפנינו לאחר הריאיון למשרד הבריאות ושאלנו מה המשרד מתכוון לעשות אחרי שהודה שפתיחת איקאה היתה טעות, התקבלה התשובה הבאה: "במסגרת פגישה עם משרד האוצר, כשעלתה אפשרות של פתיחת חנויות ריהוט וכלי בית לא הבענו התנגדות. איקאה היא כמו סוג של קניון ולא חנות רהיטים ברחוב, ובמבט לאחור יכול להיות שזו היתה טעות לפתוח אותה, אך אנחנו ממשיכים הלאה ולא חוזרים אחורה. יש להישמע לכללים".

מדידת חום בכניסה לסניף איקאה ראשון לציון. למצולמים אין קשר לנאמר בידיעהצילום: אייל טואג

בשבוע שעבר חשף TheMarker כי בשנים האחרונות תרמו בעלי איקאה, שולם פישר ומתיו ברונפמן, מיליוני שקלים לחסידות גור, ששר הבריאות, יעקב ליצמן, הוא אחד האישים הבולטים בה. תרומות נדיבות אלה הפכו את בעלי נציגותה הישראלית של רשת הריהוט השוודית לאחד התורמים הגדולים של החסידות.

היקף התרומות של בעלי איקאה לחסידות גדל משמעותית לאורך השנים, והביא את סך התרומות של בעלי איקאה לחסידות גור ללפחות 3.9 מיליון שקל (הנתונים אינם כוללים תרומות, אם היו, ב-2020-2019). בנוסף, האדמו"ר מגור מבלה זה שנים את חופשותיו השנתיות בבית פרטי ברחוב האר"י שבעיר העתיקה בצפת, ששייך לפישר.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טובצילום: אוהד צויגנברג

ליצמן, איקאה ומשרד הבריאות הכחישו נמרצות קשר בין הדברים וטענו שההחלטה לפתוח את איקאה היתה בהמלצת משרד האוצר ונבעה משיקולים מקצועיים בלבד.

מאיקאה נמסר בתגובה: "אנו פועלים בדיוק על פי ההנחיות המחמירות של משרד הבריאות. בבדיקות שערכנו עד כה, לא נמצא כי החולה בא במגע עם לקוחות או עובדים. אנו מאחלים שבת שלום ובריאות לכל הלקוחות".

ממשרד הבריאות נמסר: "חולה קורונה מירושלים ביקר באיקאה בראשון לציון ב-27.4 בין השעות 17:00-16:00".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי