משרד התקשורת חוזר בו: יש ניידות מספרים – אבל אסור לשכנע לעבור חברה

שר התקשורת, דוד אמסלם, החליט לבטל החלטה קודמת מהשבוע שעבר, שלפיה לא תהיה בישראל ניידות מספרים למשך שבועיים ■ ההחלטה התקבלה בשבוע שעבר, לאחר שהשר קיבל לידו סמכויות לשעת חירום - שאיפשרו לו לקבל החלטות ללא התייעצות עם השוק ולא הליכי שימוע

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דוד אמסלם
דוד אמסלםצילום: אמיל סלמן
נתי טוקר
נתי טוקר

שר התקשורת דוד אמסלם החליט לבטל היום (ראשון) החלטה קודמת שלפיה לא תהיה בישראל ניידות מספרים למשך שבועיים. ההחלטה התקבלה בשבוע שעבר, לאחר שאמסלם קיבל לידו סמכויות לשעת חירום, והחליט בהמלצת מנכ"ל משרדו, נתי כהן, להפסיק למשך שבועיים את ניידות המספרים בישראל.

הסמכויות לשעת חירום איפשרו לאמסלם לקבל החלטות ללא התייעצות עם השוק ולא הליכי שימוע. בהחלטה הקודמת נכתב כי הפסקת הניידות למשך שבועיים נחוצה בעקבות קשיי חברות הסלולר, המחסור בכוח אדם, הצורך להתמקד במתן שירותי קליטה – ואף כדי לסייע ליציבותן הפיננסית של החברות.

ואולם היום הוחלט במשרד התקשורת לבטל את ההוראה הקודמת. ההוראה בוטלה לאחר שהובהר למשרד התקשורת כי מדובר במדיניות פסולה שפוגעת בחברות קטנות ולמעשה עוצרת את התחרות בתחום הסלולר. בעקבות כך, ולאחר שהעניין נבחן שוב מבחינה משפטית, הוחלט במשרד התקשורת לצאת בשימוע ולשנות את ההחלטה.

היום פירסם המשרד שימוע חדש – שגם לגביו ניתן יהיה להגיב תוך כ-24 שעות בלבד. לפי השימוע החדש, חברות יחויבו לבצע ניידות, אך תיאסר במשך שבועיים פנייה שיווקית ללקוחות – בין באמצעות החברה עצמה או לקוחותיה - של חברות אחרות במטרה לשכנען לעבור לחברה אחרת תוך ניוד המספר. עם זאת, לא ייאסר על חברות לפרסם באופן כללי את תעריפיהן ובוודאי לא לפנות ללקוחות חדשים.

בדברי ההסבר של משרד התקשורת נטען כי "בתקופה זו נדרש כי בעלי רישיונות הרט"ן יפנו את כל משאביהם ליציבות טכנולוגית של הרשתות, ושמירה על רציפות תפקודית במתן שירות למנויים. ביצוע פעולות שיווקיות לצורך קליטת מנויים עלול לגרוע ממשאבי בעלי הרישיונות הנדרשים בעת הזו למיקוד פעילותם באספקת שירות תקשורת באופן רציף הכולל - בין היתר תפעול של הרשת, טיפול באירועים מתפתחים ומתן שירות ללקוח".

במשך השבועיים הללו, יחויבו החברות לספק ניידות מספרים, אך בתוך יום אחד - פרק זמן ארוך יותר מהנדרש כיום. בנוסף, מחירי הסלולר יוקפאו למשך השבועיים האלה. סימן השאלה הגדול הוא כיצד יאכפו במשרד התקשורת את החוק וכיצד יצליחו להבחין בין פנייה שיווקית ללקוח חדש לבין פנייה ללקוח של חברה מתחרה.

במקביל, משרד התקשורת חזר בו מהכוונה לבטל בתקופת החירום את ההנחיה המחייבת את חברות התקשורת לשגר לבתי הלקוחות חשבונית מודפסת בכל חודש. המשרד ניסה לבטל את ההוראה ולקבוע כי החברות יחויבו להעביר חשבונית באמצעות דואר אלקטרוני בלבד, אך לאחר פניות רבות - חלקן נוגעות לקושי של קשישים וחלקן קבוצות לחץ פוליטיות מהעולם החרדי - החליט אמסלם לדחות את הבקשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"