שר התקשורת מציג: פחות מחמש שעות עבודה בשבוע

היומן של דוד אמסלם מגלה כי במשך ימים שלמים, ולעתים אף שבועות, לא קיים כל דיווח על פעילות בתחום התקשורת, וימים רבים לא כוללים אף דיווח על מעשיו ■ מטעמו של אמסלם נמסר: "כשתעסקו בעניינים רלוונטיים וחשובים בתחום התקשורת נעמוד לרשותכם"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דודי אמסלם
דודי אמסלםצילום: אמיל סלמן
נתי טוקר
נתי טוקר

היומן של שר התקשורת, דוד אמסלם, חושף כמה מעט הוא השקיע בתחום עליו היה ממונה. מתוך כ-120 ימי עבודה שבהם שימש שר התקשורת ביולי-דצמבר 2019, אמסלם קיים רק כ-80 דיונים או מפגשים הקשורים לפעילות המשרד. כל אחד מהדיונים ארך כשעה בממוצע. כלומר, השר הקדיש למשרד התקשורת בממוצע פחות מחמש שעות עבודה בשבוע בלבד.

יומן שר התקשורת, שנמסר בעקבות בקשת חופש מידע של תנועת הצלחה, מגלה כי ימים שלמים, ולעתים אף שבועות, לא קיים כל דיווח על פעילות של השר בתחום התקשורת, וימים רבים לא כוללים אף דיווח על מעשיו.

אמסלם מונה לתפקידו ב-1 ביולי 2019. ב-8 ביולי הוא קיים פגישה ראשונה עם מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, וכבר באותו יום ערך דיון לגבי מדיניות המשרד בסוגיית הסיבים האופטיים. החודש הראשון לתפקידו כשר התקשורת היה אינטנסיבי יחסית. אמסלם דיווח ביומנו על פגישות היכרות שערך עם בכירי משרדו - בסך הכל כ-22 דיונים או מפגשים ביולי, וכל אחד מהם בממוצע כשעה.

מערכת i24newsצילום: אילן אסייג

בחודשים שלאחר מכן, שבהם התקיימה בין השאר גם מערכת הבחירות, אמסלם הקדיש מעט מאוד זמן לשוק התקשורת. באוגוסט הוא קיים 14 פעילויות בלבד הקשורות במשרד, וכל אחת מהן ארכה כשעה בממוצע, ובדצמבר קיים שמונה מפגשים בלבד.

אמסלם לא כלל ביומנו אף דיווח על פגישה שקיים עם השחקנים המרכזיים בשוק - למשל בזק, HOT, קשת או פרטנר. מנגד, כבר ב-18 ביולי, ימים ספורים לאחר מינויו, ערך אמסלם סיור בערוץ i24 news - ערוץ הטלוויזיה המשדר באנגלית, ערבית וצרפתית מנמל יפו. הערוץ נמצא בשליטת פטריק דרהי, בעלי HOT. זמן קצר לאחר מכן, ב-6 באוגוסט 2019, התקיימה פגישה פנימית בלשכת השר בנוגע ל-i24 news.

כפי שפורסם ב-TheMarker, אמסלם הורה לאנשי משרדו לקדם שינוי חקיקה שיאפשר להעלות בישראל את הערוץ גם בעברית. תחקיר "הארץ" העלה כי הנהלת הערוץ פעלה לשינוי הסיקור בערוץ לטובת ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בערוץ ובלשכת נתניהו הכחישו זאת.

היומן של השר כולל פעילויות פוליטיות רבות אחרות, ישיבות סיעה, ישיבות עם חשב הכנסת, מפגשים פוליטיים, ראיונות בתקשורת - ובעיקר השחרות רבות של אירועים שאותם הגדיר כאישיים.

עם זאת, השעות הספורות בכל חודש שאותן הקדיש אמסלם לשוק התקשורת, על פי יומנו, אינן מעידות על פעילות משרד התקשורת. בחודשים האחרונים פועל משרד התקשורת בצורה משמעותית ומפרסם שימועים רבים שנועדו בעיקר לקדם את תשתיות התקשורת בישראל.

מטעמו של אמסלם נמסר בתגובה כי "השר הגיע למסקנה שמדובר בכתב שעוסק בעיקר ברכילות ואינו מבין כלל את עולם התקשורת. משום כך אין לנו שום כוונה ושום רצון לבזבז זמן על כתבות רדודות וחסרות טעם מהסוג הזה. כשמערכת העיתון תמצא לנכון לעסוק בעניינים הרלוונטיים והחשובים בתחום התקשורת על כל מורכבותו, נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר