משרד התקשורת עוצר את התוכניות של בזק להיכנס לטלוויזיה

המשרד הבהיר לחברה כי כוונתה להפעיל שירות טלוויזיה בדומה לשירות של אפל מעלה חששות לחיזוק כוחה המונופוליסטי ולפגיעה בחובת ההפרדה המבנית בחברה ■ בבזק דוחים את עמדות המשרד

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דודו מזרחי, מנכ"ל בזק
מנכ"ל בזק דודו מזרחי. "בסופו של דבר, תשתית הסיבים היא היעילה ביותר"
נתי טוקר
נתי טוקר

משרד התקשורת עוצר את התוכניות של בזק להיכנס לתחום הטלוויזיה הרב-ערוצית. המשרד הבהיר בשבוע שעבר לבזק כי הכוונה של החברה להפעיל שירות טלוויזיה בדומה לשירות של אפל, מעלה חששות לחיזוק כוחה המונופוליסטי של ענקית התקשורת ולפגיעה בחובת ההפרדה המבנית בחברה. בבזק דוחים את עמדות המשרד.

קבוצת בזק מחזיקה ב-yes, המספקת שירותי טלוויזיה רב-ערוצית. למרות זאת, החברה האם בזק, הפועלת בתחום התשתית הקווית, ביקשה להרחיב את הצעותיה לצרכן ולהשיק בעצמה שירות טלוויזיה.

כפי שפורסם ב-TheMarker, במהלך 2019 החלה בזק להיערך למתן שירותי טלוויזיה ובחנה אפשרויות מול ספקים שונים בתחום התוכן ובתחום הטכנולוגי - ואף גייסה כוח אדם לשם כך. המהלך הזה יצר מתיחות פנימית רבה בקבוצת בזק והתערבות של הדירקטוריון. למרות זאת, החברה ממשיכה בניסיונותיה לקדם את השירות.

ל-TheMarker נודע כי הנהלת בזק פנתה באחרונה למשרד התקשורת והציגה בפניו את שירות הטלוויזיה שהיא מעוניינת להשיק. המתווה של בזק דומה לשירות אפל TV. קבוצת התקשורת מעוניינת לאפשר חיבור בין הראוטר שלה לבין הטלוויזיה. לצופה ייפתח מסך ייעודי של שירותי הטלוויזיה של בזק, ובאמצעותו הוא יוכל לרכוש תכנים של ספקי תוכן שונים. הסליקה תיעשה באמצעות בזק עצמה, מה שמקל עבור הלקוח את הסרבול הכרוך בחיבור לספקי תוכן רבים. במודל דומה פועל גם שירות הטלוויזיה של פרטנר.

נתי כהן, מנכ"ל משרד התקשורתצילום: מוטי מילרוד

אלא שבמשרד התקשורת מתנגדים לבקשת בזק להשיק את השירות ואוסרים עליה בשלב זה להציע אותו לצרכנים. מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, שיגר למנכ"ל בזק, דודו מזרחי, מכתב מפורט שבו הציג בפניו את הסיבות להתנגדות המשרד. בבזק דוחים בנחרצות חלק מהטענות האלה.

כך, כהן טען כי קיים חשש כפול מהשקת השירות של בזק הנוגע הן להגדלת כוחה המונופוליסטי של בזק והן השפעה ישירה על שוק השידורים. כהן ציין כי חובת ההפרדה המבנית החלה על בזק מחייבת הפרדה מלאה בין השירותים השונים - כדי למתן את כוחה ולמנוע ממנה למנף את כוחה המונופוליסטי לתחומים אחרים, למשל תחום הטלוויזיה הרב-ערוצית. מנגד, בבזק טוענים כי ההפרדה המבנית מחייבת הפרדה בין בזק לחברות הבנות, ואין שום מניעה חוקית מבזק לספק שירותים שונים.

כהן התמקד בעיקר בכוונה של בזק לבצע בעצמה את הסליקה עבור שירותי התוכן. לפי כהן, אף שבזק לא תיצור בעצמה תכנים, העובדה שהיא תבצע את הסליקה תחזק את בזק כשחקן בשוק השידורים עצמו, ויאפשר לה להציע מבצעים שיווקיים שונים שיחזקו את כוחה גם בשווקים אחרים, למשל טלפוניה ותשתית אינטרנט.

משרד התקשורת הפיץ כבר לפני כשנתיים חקיקה לאסדרת שוק הטלוויזיה הרב-ערוצית על גבי האינטרנט, אך חקיקה זו לא קודמה מעולם. העובדה שבכוונת המשרד להכיר בשירותי OTT (טלוויזיה על גבי האינטרנט) כשירותי טלוויזיה לכל דבר, מהווה עבור כהן סיבה מספקת למנוע מבזק כבר בשלב זה את השקת שירותי הטלוויזיה שלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי