אחרי שהמועצה סירבה - התאגיד יחויב לפרסם את דו"חות ביקורת הפנים שלו

בהסכם פשרה שהוגש בעתירה של תנועת הצלחה סוכם כי תאגיד השידור כאן יעביר תמצית של הדו"חות בתוך חודשיים ואת הדו"חות המלאים בעוד 90 יום

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חדר הבקרה באולפני התאגיד במודיעין
חדר הבקרה באולפני התאגיד במודיעין. סדרות רבות נותרו על הניירצילום: מוטי מילרוד
נתי טוקר
נתי טוקר

מועצת תאגיד השידור כאן תיאלץ לפרסם את דו"חות ביקורת הפנים של התאגיד - למרות התנגדותה. בהסכם פשרה שהוגש בעתירה של תנועת הצלחה, שקיבל תוקף של פסק דין, סוכם כי התאגיד יעביר תמצית של הדו"חות בתוך חודשיים ואת הדו"חות המלאים בעוד 90 יום.

עד כה ניסו מועצת התאגיד ומבקרת הפנים אילה ורדי למנוע את פרסום דו"חות ביקורת הפנים. בדיון שנערך במועצה בפברואר 2019 עידכן היו"ר גיל עומר את חברי המועצה על בקשת חופש המידע, ודיווח כי קיימת פסיקה המחייבת פרסום של דו"חות אלה. מנגד, ורדי טענה כי הפסיקה לא נוגעת למקרה של התאגיד. לדברי ורדי, "ביקורת הפנים היא בכך שהיא נשארת בפנים. אין לנו מה להסתיר ואין מה להתבייש".

חבר המועצה שלומי שטיין תמך בפרסום הדו"חות: "כחברת חדשות אנחנו רוצים לפרסם חומרים של גופים אחרים. יש פה מסר". עומר הסכים עם ורדי כי "כוחה של הביקורת שהיא נשארת בפנים, אבל אם נגיע לקרב נפסיד". שני חברי מועצה נוספים, אהובה פיינמסר ודוד אלכסנדר התנגדו לפרסום. חברת המועצה אורנה דויטש תמכה בפרסום, ואמרה כי זו תהיה "טעות ציבורית" לא לעשות זאת.

בסופו של דבר, החליטה המועצה לא לפרסם את הדו"חות. בתגובה הגישה עמותת הצלחה, באמצעות עו"ד אלעד מן, עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה שיורה לתאגיד לפרסם את דו"חות הביקורת. כאמור, בשבוע שעבר, עוד לפני שהגיש תשובה, התאגיד התקפל והתחייב להגיש את החומרים שאותם הוא מחויב לחשוף - תוך השמטה של פרטי מידע האסורים בפרסום (למשל, משום צנעת הפרט או פרטים חסויים אחרים).

בפירוט שהגיש התאגיד עולה כי מבקרת הפנים ערכה כבר שני דו"חות ביקורת על תקציבי ההפקות של התאגיד. נערכה גם בדיקה על פעילות המועצה, על חלוקת תווי שי בחגים, על פרויקט הבינוי בירושלים (דו"ח שפורסם בעבר ב-TheMarker), דו"ח בענייני רכש והתקשרויות ודו"חות נוספים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית