שר התקשורת ויתר להוט על מיליארד שקל - וטען כי הוא דואג לחלשים

ויתור משמעותי לחברת הכבלים: שר התקשורת הזמני, דוד אמסלם, חתם על מסמך השינוי של הוראות הרישיון של HOT, ומעתה החברה לא תחויב לפרוש תשתית ב-219 יישובים ושכונות ■ אמסלם: "תיקון עוול של שנים"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דוד אמסלם במליאת הכנסת
דוד אמסלם במליאת הכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי
נתי טוקר
נתי טוקר

אחרי שנים של דיונים והתחמקות של HOT מקיום הוראות הרישיון שלה, חתם היום (א') שר התקשורת הזמני, דוד אמסלם, על מסמך השינוי של הוראות הרישיון של HOT. מעתה החברה לא תחויב לפרוש את תשתיותיה ב-219 יישובים ושכונות.

המשמעות היא שתושבים בכ-8% מיישובי המדינה, בעיקר בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, לא יוכלו לקבל את תשתית הכבלים של HOT - שמגיעה כעת למהירות של עד 500 מ"ב. HOT תחויב לספק לאותם תושבים את שירותי הטלוויזיה שלה על גבי תשתית סלולר בלבד – תשתית רעועה שתגיע למהירות מקסימלית של עד 30 מ"ב. ההחלטה התקבלה על בסיס המלצות של ועדה מייעצת במשרד התקשורת בראשות המנכ"ל נתי כהן.

מדובר בוויתור משמעותי לחברת הכבלים. עד כה, שרים רבים במשרד התקשורת ואנשי מקצוע במשרד סירבו להעניק ל-HOT את ההקלה הזאת. במשרד התקשורת מקווים כי בתמורה, תשקיע HOT בפרישת סיבים אופטיים, אך החברה אינה מחויבת לעשות זאת. לפי HOT, עלות הפרישה של תשתיות קוויות היתה מגיעה לכמיליארד שקל, ואילו המשרד אמד את הפרישה ב-860 מיליון שקל.

אף שמדובר במהלך שכולל פגיעה משמעותית בפריפריה ובוויתור דרמטי ל-HOT, אמסלם בחר להציג את הדברים אחרת. בציוץ בטוויטר כתב אמסלם כי ההחלטה "תאפשר ל-220 ישובים בפריפריה להתחבר לשירותי חברת הוט. מדובר במהלך חברתי צודק שמתקן עוול ארוך שנים, מחובתנו להעניק שירות אחיד, ללא אפליה, לכל נקודה ברחבי הארץ. חיזוק הפריפריה מתחיל בהנגשת השירותים ובהענקת שירות אחיד לכולם, ואני שמח להיות שותף למהלך חשוב זה".

המשרד אכן יחייב מעתה את HOT לספק לתושבים ב-219 יישובים את שירותי הטלוויזיה של החברה, אך השירות יינתן תוך אפליה ברורה: תשתית סלולר רעועה במהירות אינטרנט הפחותה בעשרות אחוזים מהמהירות שאותה מחויבת HOT לספק במרכז הארץ.

במענה לשאלת TheMarker, שמודע לכך שאמסלם הציג את ההחלטה באופן שגוי, נמסר מלשכת שר התקשורת: "מדובר בהחלטה חשובה שעושה תיקון עוול לאזרח בקצה, שמנעו ממנו במשך שנים רבות לקבל את השירות של חברת HOT".

עם זאת, חברת HOT לא תחויב לפרוס תשתיות כלשהן לתושבי יהודה ושומרון או להעניק לתושבים שם שירות כלשהו. גם לאחר חתימתו של אמסלם על ההסדר הנוכחי, החברה לא תהיה מחויבת לספק שירותים כלשהם לתושבי יהודה ושומרון. זאת בשונה מחברת בזק שמחויבת לספק שירות אוניברסלי גם לאזורים אלה. עם זאת, HOT פורשת תשתיות סלולר מתקדמות ביהודה ושומרון, כחלק משותפות ברשת PHI.

ממשרד התקשורת נמסר כי "המנדט של הוועדה לעניין חובת הפרישה האוניברסלית לא הכיל את נושא חובת הכיסוי ביהודה ושומרון. כידוע, רישיונות ביהודה ושומרון ניתנים לחברות על ידי המנהל האזרחי. בימים הקרובים יקיים השר דיון בנושא זה והמשרד יוודא שההחלטה שקיבל השר היום תתקיים גם ביהודה ושומרון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים