ג'רוזלם פוסט-מעריב מסרבת לחשוף את מספר העובדים בקבוצה: "אין להסתדרות הלאומית ייצוג"

בין ההסתדרות הלאומית לג'רוזלם פוסט מתנהל בחודשים האחרונים קרב משפטי, עקב ניסיונות ההסתדרות להיהפך לארגון העובדים היציג ■ הקבוצה מסרבת לחשוף את מספר העובדים מכיוון שמדובר לטענתה בסוד מסחרי

נתי טוקר
נתי טוקר
אלי עזור
צילום: מוטי קמחי
נתי טוקר
נתי טוקר

קבוצת ג'רוזלם פוסט, הכוללת את עיתון "מעריב", טוענת כי ההסתדרות הלאומית אינה הארגון היציג בחברה. הסיבה: הארגון לא הציג חתימות של שליש מעובדי החברה. כמו כן, בג'רוזלם פוסט דוחים את הדרישה של ההסתדרות לחשוף את מספר העובדים בקבוצה, בטענה כי זהו סוד מסחרי.

בין ההסתדרות הלאומית לבין ג'רוזלם פוסט מתנהל בחודשים האחרונים קרב משפטי בבית הדין לעבודה סביב ניסיונות ההסתדרות להיהפך לארגון היציג בעיתון. ההסתדרות החלה לאגד את העובדים לאור סבב התייעלות בארגון. היום (חמישי) יתקיים דיון בעניין בבית הדין האזורי לעבודה בעניין זה.

הדיון יעסוק בבקשת ההסתדרות הלאומית להכיר בה כארגון היציג. ההסתדרות כבר הציגה יותר מ-100 חתימות של עובדים, ולטענתה היא הארגון היציג. אלא שבג'רוזלם פוסט דחו את טענותיהם. בג'רוזלם פוסט טוענים כי ההסתדרות לא הציגה עדיין בפניהם תשתית ראייתית כלשהי להיותה נציגות עובדים.

עוד טוענים בקבוצה כי התנהלות ההסתדרות לוקה בחוסר תום לב, בכך שהתיימרו להכריז על ייצוגית, אף שידעו כי 100 עובדים אינם מהווים שליש מעובדי הקבוצה. בקבוצה טוענים גם כי יש עובדים שהתאגדו בהתאגדות כפולה – גם בהסתדרות הלאומית וגם בארגון העיתונאים של ההסתדרות.

בין הצדדים יש מחלוקת על יחידת המיקוח הנכונה. בהסתדרות טענו כי יחידת המיקוח שלגביה מנסה ההסתדרות להקים ארגון היא כל קבוצת ג'רוזלם פוסט-מעריב. לאחר מכן הבהירה ההסתדרות כי ההתאגדות היא בחברת ג'רוזלם פוסט בלבד, ולא חברות אחרות בקבוצה.

מנגד, בג'רוזל פוסט מציגים כמה דוגמאות לעובדים שאינם תחת חברת ג'רוזלם פוסט, אלא תחת חברה בשם "ישראל פוסט מדיה ופרסום". לפי ג'רוזלם פוסט, "יש עורכים במערכת עיתון 'מעריב השבוע' המועסקים על ידי חברת ג'רוזלם פוסט, ואילו עורכים אחרים, שעובדים לצדם על אות עמודי עיתון ממש, ומועסקים על ידי חברת ישראל פוסט מדיה ופרסום".

מכיוון שההסתדרות הגישה מסמכים של עובדים מחברות שונות, טוענים בג'רוזלם פוסט כי ההסתדרות הוכיחה בכך כי שתי החברות הם תחת יחידת מיקוח אחת, והפעילות שלובה זו בזו. בעקבות כך, טוענים במעריב כי להסתדרות אין כרגע שליש המאפשר לה להכריז ייצוגית.

כדי להצדיק זאת, הגישו בג'רוזלם פוסט לבית המשפט מעטפה סגורה עם תצהיר של סמנכ"ל הכספים בחברה שבו נטען כי אין להסתדרות את השליש הדרוש. עם זאת, בג'רוזלם פוסט מסרבים לחשוף את מספר העובדים המלא בחברות, מכיוון שמדובר ב"נתונים סודיים...חשיפת נתונים אלה באופן פומבי לכלל הציבור, לרבות מתחרים בעולם התקשורת, עלולה לגרום לג'רוזלם פוסט נזקים".

מנגד, בהסתדרות טוענים כי ג'רוזלם פוסט "ממשיכה לפעול לסיכול ההתארגנות תוך זלזול בוטה בעובדים". בהסתדרות התייחסו להצעות פשרה בעבר בנוגע להסדר שלפיו יוכלו עובדי ההסתדרות להיכנס למשרדי ג'רוזלם פוסט. ואולם לטענת ההסתדרות, ג'רוזלם פוסט לא עמדה בהסכם ופגעה ביכולת של העובדים להתאגד בשל נוכחות של מנהלים בכירים במקום.

עוד טוענים בהסתדרות כי ג'רוזלם פוסט נוקטת "טקטיקה מכוונת של משיכת זמן", וכי היא "נמנעת מלציין נתונים על מספר העובדים ביחידת המיקוח הנטענת ג'רוזלם פוסט...לא ניתן לנהל דיון יעיל בנושא היציגות כשאין בפני בית הדין כל נתון ממוסמך". בהסתדרות דורשים מג'רוזלם פוסט להגיש לידיה את התצהיר החסוי ואת הדיווחים לביטוח הלאומי כדי לדעת את מספר העובדים.

גילוי נאות: קבוצת ג'רוזלם פוסט הגישה תביעה בסך מיליון שקל נגד עיתון TheMarker ובעלי תפקידים בו, כולל כותב שורות אלה, בטענה כי דיווח קודם שעסק בשינויים המבניים הנוכחיים בעיתון ובסבב ההתייעלות בו לא היו נכון ופגע בחברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"