1.2 מיליון שקל ואברי גלעד: המשרד לעניינים אסטרטגיים נלחם ב-BDS - דווקא בישראל

המשרד לעניינים אסטרטגיים בוחר שוב להשקיע בקמפיין יקר בישראל וגייס את אברי גלעד - אף על פי שתקנון האתיקה של מועצת העיתונות אוסר על עיתונאים להשתתף בפרסומות ■ מטעמו נמסר: "החלטתו לקחת חלק בסרטון ההסברה נובעת אך ורק מהזדהותו עם המסר החשוב של הקמפיין"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אברי גלעד
אברי גלעדצילום: אייל טואג
נתי טוקר
נתי טוקר

המאבק ב-BDS אמור להתבצע בזירה הבינלאומית, אבל משום מה המשרד לעניינים אסטרטגיים בוחר שוב להשקיע בקמפיין יקר בישראל. לא רק זאת, אלא שהמשרד מגייס כעת לקמפיין את מגיש הטלוויזיה אברי גלעד, אף שתקנון האתיקה של מועצת העיתונות אוסר על עיתונאים להשתתף בפרסומות.

בקמפיין החדש שאמור לעלות השבוע במסגרת פינת הפרסומות בדקה לשמונה, מקריין גלעד את המסרים של המשרד לעניינים אסטרגיים בנוגע למעורבות של גורמי טרור בתנועות BDS. הקמפיין יעלה בערוצי הטלוויזיה המסחריים באמצעות לשכת הפרסום הממשלתית. סך ההשקעה בקמפיין יהיה 1.2 מיליון שקל.

הקמפיין מעודד את הישראלים לסייע במאבק ב-BDS ומפנה אותם לדף אינטרנט של המשרד לעניינים אסטרטגיים. אלא שדף האינטרנט כולל בעיקר טורים וחדשות מישראל, בלי הנחיות ברורות או רעיונות חדשים כיצד לפעול, מלבד תמונות שניתן לשתף ברשתות החברתיות.

הקמפיין החדש שמיועד לתושבי ישראל, ממשיך את הקו של המשרד, בראשות השר גלעד ארדן, שמקדיש שיעור ניכר מתקציב הפרסום שלו למאבק ב-BDS - דווקא בישראל. ב-TheMarker פורסם כי ב-2018 כ-17% מכלל תקציב הפרסום של המשרד הוקדש דווקא לישראל. לפי הנתונים, במהלך 2017 השקיע המשרד 1.53 מיליון שקל בשיתופי פעולה ובתוכן שיווקי. בדיון בכנסת ב-2018 נימק ארדן את ההחלטה להשקיע בפרסום בכוונה להפוך את הישראלים לשותפים למאבק.

גלעד משמש בתפקיד עיתונאי והוא אחד ממגישי תוכנית הבוקר של רשת 13, שבה הוא מראיין גם פוליטיקאים ואנשי ציבור. תקנון האתיקה של מועצת העיתונות אוסר על עיתונאים לשמש במקביל כפרזנטורים במסעות פרסום, ובוודאי לא של גורמים שאותם גלעד עשוי לראיין.

מטעם חברת ייצוג 1 המייצגת את גלעד נמסר: "החלטתו של אברי גלעד לקחת חלק בסרטון ההסברה נובעת אך ורק מהזדהותו עם המסר החשוב של הקמפיין והקריאה לציבור לקחת חלק פעיל במאבק ב-BDS. כל שיקול פוליטי זר לעניין, ולכן בעיני גלעד זהו שימוש לטובה במוניטין שלו. לא נוצר שום קשר בין אברי גלעד למשרד לבטחון הפנים או העומד בראשו. אין בהשתתפותו בסרטון משום הבעת דעה, לא על המשרד ולא על השר".

תגובת המשרד לעניינים אסטרטגיים טרם נמסרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים