רני רהב ורשת מציגים: הלוביסט והלקוח הוא גם הפרשן

הראיון עם נדב פרי בתוכנית של רהב ושרון גל בשישי האחרון לא לווה בגילוי נאות על קשריו העסקיים עם רהב ■ פרי הוצג באופן מטעה כ"פרשן פוליטי", בלי לגלות לצופים כי למעשה הוא אחראי על שירותי הלובינג בקבוצת דלק של תשובה

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נדב פרי בתוכנית של שרון גל ורני רהב, ביום שישי האחרון
נדב פרי (מימין) בתוכנית של שרון גל ורני רהב, ביום שישי האחרוןצילום: צילום מסך מיוטיוב
נתי טוקר
נתי טוקר

היחצ"ן רני רהב אמנם הצהיר כי לא יעניק במה ללקוחותיו בתוכנית הראיונות שקיבל בימי שישי עם שרון גל ברשת 13, אבל מי שצפה בתוכנית האחרונה הופתע לגלות ראיון עם דמות עסקית בקבוצה שנמנית עם לקוחותיו של רהב עצמו – וזאת ללא כל גילוי נאות מצדו.

בשבוע האחרון רואיין בתוכנית נדב פרי. בעבר היה פרי פרשן פוליטי, אך כיום הוא משמש בתפקיד סמנכ"ל רגולציה וקשרי חוץ בשותפות דלק קידוחים, זרוע האנרגיה של קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה. מתוקף תפקידו, אחראי פרי גם על פעילות הלובינג של החברה ועל יחסי הציבור.

פרי אמנם אינו לקוח של רהב באופן ישיר, אבל היחצ"ן רהב מעניק שירותי יחסי ציבור לאותה קבוצה עסקית. אחת מלקוחותיו של רהב היא חברת אלעד מגורים, גם היא בבעלות אותו תשובה. למרות הקשר העסקי בין השניים, רהב בחר להטעות את הצופים ולא הציג שום גילוי נאות בנוגע לכך.

לא רק זאת, אלא שמערכת התוכנית כלל לא ציינה את תפקידו הנוכחי של פרי, שאחראי בין השאר על הקשר עם חברי כנסת והמערכת הפוליטית. פרי הוצג בתוכנית כ"פרשן פוליטי", בלי לגלות לצופים כי למעשה הוא אחראי על שירותי לובינג של קבוצה עסקית.

עד כה התוכנית של גל ורהב אינה מצליחה להתחרות בתוכנית המקבילה בקשת של איל ברקוביץ ואופירה אסייג. בסוף השבוע האחרון נרשמו לרהב וגל 116 אלף צופים, לעומת 214 אלף צופים למגישים בקשת 12. שבוע קודם לכן הפער היה קטן יותר (183-130 אלף), אך שבוע קודם לכן הפער היה כמעט פי שניים – 98 אלף צופים מול 193 אלף.

רהב הפנה לתגובת רשת 13. מרשת 13 נמסר בתגובה: "אנו מקבלים את ההערה באשר לדרך הצגתו של נדב פרי, ואכן מדובר בטעות שנעשתה בתום לב. בכל מקרה המרואיינים בתוכנית נקבעים על ידי עורך התוכנית ולא על ידי המנחים". פרי מסר: "מעריך מאוד את ההתמקדות שלך ושל עיתונך בעוולות היסודיות של התקשורת בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט