כמעט ושכחתי, שלום: משרדי החינוכית ייסגרו – הבובות יועברו לתאגיד

עיצומים של עובדי החינוכית מנעו העברת הבובות וחומרי ארכיון רבים ■ לפי ההסכם העדכני, המדינה תציע לכ-40 עובדים מתוך 180 לעבוד בשירות המדינה ■ מנכ"לית החינוכית: "אנהל את הסגירה באופן מופתי, מאחלת לתאגיד הצלחה"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הבובות של החינוכית ואורנה שמחון
הבובות של החינוכית ואורנה שמחון
נתי טוקר
נתי טוקר

רוב הבובות המיתולוגיות של החינוכית, ובהן של "אוזה", "בץ" ו"קישקשתא", ש"נעלמו" בחודשים האחרונים, הועברו או יועברו בקרוב לתאגיד השידור הציבורי. זאת לאחר שנחתם הסכם סופי לסגירת היחידה הממשלתית שהפעילה את הטלוויזיה החינוכית, וניוד כ-40 עובדים לשירות המדינה.

הטלוויזיה החינוכית סיימה את שידוריה באוגוסט 2018, ובמקביל הוקם ערוץ טלוויזיה "כאן חינוכית" בתאגיד השידור הציבורי. על פי החוק, החינוכית אמורה היתה להעביר לידי התאגיד את כל חומרי הארכיון וציוד נוסף. אלא שהצדדים לא הגיעו להסכם והיחידה הממשלתית שהפעילה את החינוכית לא נסגרה.

עובדי החינוכית הפעילו עיצומים ונמנעה העברת הבובות וחומרי ארכיון רבים. ערוץ הטלוויזיה "כאן חינוכית" נאלץ לשדר שידורים חוזרים של תוכניות עבר. בשלב מסוים, לאחר התערבות בית הדין לעבודה, העבירה החינוכית חלק מהבובות ושרת ובו חומרי ארכיון, אבל אז התברר כי דיסק און קי ובו התקני הרישוי "נעלם" גם הוא ולכן לא ניתן היה לחלץ את החומרים.

המחלוקת בין ההסתדרות והעובדים לבין משרד האוצר נגעה לעתיד עובדי החינוכית. כ-180 עובדים היו בחינוכית עם סגירתה. לעובדים בני יותר מ-50 הוצעו הסדרי פרישה, וכ-120 עובדים פרשו בתנאים משופרים. בחינוכית נותרו כ-40 עובדים שמאוגוסט המשיכו להגיע כל יום לעבודה וקיבלו שכר, אף שהחינוכית כלל לא פעלה.

קישקשתאצילום: אורן גולן

לפני כשבועיים הגיעו הצדדים להסכמות סביב הסכמי הניוד של העובדים והיום החלה מנכ"לית החינוכית ד"ר אורנה שמחון להתניע את המהלך – כולל ניוד העובדים והעברת ציוד לתאגיד. לפי ההסכם העדכני, המדינה תציע לכ-40 העובדים שנותרו הצעת עבודה בשירות המדינה. תנאי השכר יהיו בהתאם למשרה החדשה, אך יישמר לעובדי החינוכית השכר הפנסיוני. עם זאת, להסכם בין הצדדים צורפה התחייבות מיוחדת של רעיה עדני, רכזת תקשורת ותיירות באגף התקציבים במשרד האוצר, שלפיה המדינה תקצה לעובדים שייקלטו במשרדי הממשלה תקציב לצורך תקני רכב ומכסת כוננויות, על מנת לשמר את רמת הניידות והיקף הניידות לה הם היו זכאים במשרתם בחינוכית.

העובדים יהיו בתקופת ניסיון שבסיומה תקבע ועדה פריטטית אם לסיים את העסקתם. אם כך היא תחליט, העובד יוכל לקבל אפשרות ניוד נוספת. במקרה שבו תקופת הניסיון השנייה לא תצלח, העובד יפרוש משירות המדינה.

בשלב זה החלה מנכ"לית החינוכית לקדם את הליך הסגירה, שצפוי להימשך עד 1 באוקטובר. "אנהל את הסגירה באופן מקצועי ומופתי כפי שניהלתי את החינוכית מאז שהגעתי אליה לפני כשנתיים", אמרה שמחון ל-TheMarker. "אדאג לכל עובד במטרה שימצא את מקומו בשירות הציבורי, ובמקביל אסיים את העברת הציוד".

שמחון הוסיפה כי הארכיון כולו כבר עבר לתאגיד. "אני מאחלת לתאגיד הצלחה ולכל ילדי ישראל שייהנו מתוכניות החינוכית", אמרה. לדבריה, במשרד החינוך תוקם יחידת תכנים בתקציב של 50 מיליון שקל לצורך הפקת תוכניות לימודיות וחינוכיות באמצעות התאגיד. "כך יבטיח משרד החינוך כי התכנים שישודרו בחינוכית יהיו איכותיים ובהלימה ליעדי המשרד. בנוסף, כך תישמר גם הזיקה בין הטלוויזיה החינוכית למשרד החינוך לאחר שהועברה החינוכית לתאגיד", הסבירה שמחון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט