דחייה הוספת ל-HOT בפרישת תשתיות בפריפריה

שר התקשורת איוב קרא, שהקים ועדה מייעצת חדשה בעניין לפני חודש וחצי, ביקש ארכה נוספת ■ הוראות החוק מחייבות את HOT לפרוש את התשתית בכל הארץ, אך היא מקבלת שוב דחיות ולא פרשה ב-231 יישובים בפריפריה

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי חברת הוט HOT
משרדי חברת HOTצילום: עופר וקנין
נתי טוקר
נתי טוקר

חברת הכבלים HOT, שמחויבת מאז הקמתה בפרישת תשתיות בכל חלקי ישראל, תקבל דחייה נוספת כדי לעשות זאת ביישובים בפריפריה. שר התקשורת איוב קרא, שהקים ועדה מייעצת חדשה בעניין רק לפני חודש וחצי, ביקש ארכה נוספת של שלושה חודשים וחצי. הארכה היא עד לאחר הבחירות ולאחריהן צפויה דחייה נוספת. קרא פנה בעניין ליו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל (העבודה), ועידכן לגבי הדחייה הצפויה.

לאחר שנים שבהן נמנעת HOT מליישם את הוראות החוק ולפרוש את תשתיות הכבלים שלה ב-231 יישובים, בעיקר בפריפריה, החליט ב-2014 שר התקשורת לשעבר, גלעד ארדן, לכפות על HOT לפרוש תשתית ב-61 יישובים בלבד. אלא שגם בהוראות אלה לא עמדה HOT.

ב-2018 החליט קרא לדחות שוב את ההכרעה בעניין בעשרה חודשים עד 13 באפריל 2019, כדי לאפשר לוועדה מייעצת במשרדו לדון בעניין. ההמלצות של הוועדה אמורות היו להתבסס גם על בחינה כלכלית של התועלת מחובת הפרישה וגם על ביצוע ניסוי באספקת שירותי כבלים באמצעים אלחוטיים. HOT מבצעת ניסוי כזה באמצעות מערכות תקשורת של חברת סיקלו הישראלית. אלא שב-21 בפברואר שונה הרכב הוועדה שדנה בעניין, ולפי המשרד הוועדה החדשה זקוקה לזמן לימוד לצורך גיבוש המלצות בעניין.

בשלב זה הוועדה ממליצה לדחות את ההכרעה בעניין בשלושה חודשים וחצי, ואולם הדחייה תהיה לתקופה שאחרי הבחירות. לאחר מכן צפוי להתמנות שר חדש שעשוי למנות ועדה חדשה - והדחייה עשויה להימשך עוד זמן רב. בראשות הוועדה עומד מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, מינוי במשרת אמון של השר.

הדחיות של HOT בפרישה האוניברסלית ספגו ביקורת חריפה בבג"ץ במסגרת דיון בעתירה נגד שר התקשורת, משרד התקשורת ו-HOT, שהגישו תנועת הצלחה, האזרחים הראל פרימק ועוואד אבו פריח, ראשי מועצה, ומועצות נוספות שבהן HOT לא פרשה את הרשת. את העותרים מייצגים עורכי הדין אסף פינק, איתי ארגוב ואלעד מן.

במהלך הדיון אמר שופט העליון אלכס שטיין: "יש פה שחקן שיש לו כוח ומונופול רציני. מעבר לכך יש פה שחקן ששולט על הרגולטור שלא יכול לעשות שום דבר… מי ששולט במצב היא HOT. אם זה לא היה ככה היו פועלים לפי התקנות. מה שמשנה שיש פה מצב חוקי וצריך לקיים אותו. שום מחוקק לא היה שואף שזה יימשך כל כך הרבה זמן, בוודאי לא 12 שנה".

השופטת ענת ברון אמרה בתגובה: "זה לא נשמע רציני. לאחר תקופה כה ארוכה התחושה היא שאין כוונה לבצע פרישה אוניברסלית".

ב-HOT סירבו להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה