מיזוג רשת-עשר אושר: הערוץ החדש צפוי לעלות בשבוע הבא

בהינתן אישור סופי של מועצת הרשות השנייה, שני הערוצים ימוזגו ■ בהתאם למתווה העסקה העדכני, קבוצת RGE צפויה להיות בעלת השליטה בחברה הממוזגת

נתי טוקר
נתי טוקר
אולפן חדשות ערוץ 10
אולפן חדשות ערוץ 10צילום: אלון רון
נתי טוקר
נתי טוקר

רשות ההגבלים העסקיים אישרה סופית את המתווה למיזוג בין רשת לערוץ עשר. המשמעות היא שככל הנראה בשבוע הבא שני הערוצים ימוזגו והערוץ החדש יעלה לאוויר. האישור החדש נדרש לאור השינוי במבנה הבעלות והשליטה של בעלי ערוץ עשר - לן בלווטניק ואודי רקנאטי - בערוץ הממוזג.

מחר (חמישי) תתכנס מועצת הרשות השנייה ותאשר את המיזוג. רק לאחר מכן יוכלו קשת ורשת לסגור סופית ביניהן את העסקה למכירת כל מניות חברת "החדשות" לקשת. עסקה זו היא תנאי מתלה לעסקת המיזוג בין רשת לעשר. מכיוון שלא ניתן יהיה לבצע את ההליך המשפטי לסגירת עסקת "החדשות" בסוף השבוע, ההערכות הן כי המיזוג יתבע רק בשבוע הבא.

ברשות ההגבלים הסבירו כי המתווה הקודם של עסקת המיזוג אושר על ידי על בסיס דוקטרינת "החברה הכושלת", ובמסגרתו בעלי המניות ברשת היו צפויים להיות בעלי השליטה בחברה הממוזגת. כעת, בהתאם למתווה העסקה העדכני, קבוצת RGE צפויה להיות בעלת השליטה בחברה הממוזגת.

לפי רשות ההגבלים, החלטת הממונה לאשר את המיזוג מבוססת על ממצאי בדיקתה, שלפיהם בהיעדר המיזוג עלול ערוץ עשר לצאת מהשוק בסבירות גבוהה, ובאופן שמעלה חששות חמורים לפגיעה בתחרות ובציבור. "יציאת ערוץ עשר היתה מביאה להיעלמותה של אחת משתי חברות החדשות המרכזיות בטלוויזיה, כך שהיתה נשארת חברת חדשות מרכזית יחידה", הסבירו ברשות.

אישור המיזוג ניתן בתנאי שרשת תמכור את אחזקותיה בחברת החדשות שבה היא שותפה עם קשת. הצדדים כבר הגיעו להסכם למכירה לפי שווי של 240 מיליון שקל, והעסקה צריכה להיות מושלמת לפני ביצוע המיזוג. הרשות אישרה גם את העסקה הזו.

האישור הסופי צריך להיות עדיין של מועצת הרשות השנייה. עם זאת, המועצה כבר דנה במיזוג ואישרה אותו לאחר השינויים במבנה הבעלות, כך שהאישור צפוי להיות מהיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן