מרתון תל אביב: העירייה תחלק את חולצות המרתון רק בחנויות נייקי

מרתון תל אביב ערך שינוי לא רק בזהות נותנת החסות מתחום הספורט: מתחם האקספו בוטל - והרצים יקבלו את הערכה רק במתחמים ייעודיים ■ עיריית תל אביב: "גם בשנים הראשונות חולקו החולצות בתוך חנות המותג"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מרתון תל אביב
מרתון תל אביבצילום: רונן טופלברג
נתי טוקר
נתי טוקר

עד כמה עיריית תל אביב מוכנה ללכת לקראת נותני החסות למרתון תל אביב? רצי המרתון 2019 בתל אביב ייאלצו בעל כורחם לא רק להיחשף למסרים פרסומיים ולשאת על גבם שמות של מותגים, אלא גם להיכנס לתוך חנות של מותג הספורט נייקי - אחרת לא תהיה להם אפשרות לקבל את חולצת התחרות. בעבר העירייה הכחישה ל-TheMarker כי יש לה הסכם מעין זה עם נייקי והסתירה את העובדה שניתן יהיה לקבל את החולצות אך ורק בתוך החנויות.

השנה, מרתון תל אביב, שבו צפויים להשתתף כ-40 אלף רצים, ערך שינוי לא רק בזהות נותנת החסות מתחום הספורט - נייקי במקום אדידס - אלא גם במתכונת חלוקת הערכות. בעבר היתה אפשרות למשתתפים לקבל את ערכות הריצה במתחם האקספו הגדול בכיכר רבין, לאחר שהצהירו מראש על מידת החולצה הדרושה. השנה, בוטל מתחם האקספו והרצים יקבלו את הערכה רק במתחמים ייעודיים בחמישה מרכזים ברחבי תל אביב - קניון גינדי TLV, קניון איילון, נמל תל אביב, קניון רמת אביב ודיזנגוף סנטר.

ביטול האקספו משפר את המצב מבחינת הרצים שיוכלו לקבל את הערכות בחמישה מוקדים. אלא שהשנה פיצלה עיריית תל אביב את ערכת הרצים. עד השנה, הערכה כללה את חולצת המרתון, מספר החזה, שבב מדידה (צ'יפ) אלקטרוני חד-פעמי ופריטים נוספים. השנה, הערכה תפוצל ולא תכלול בתוכה את החולצה. מי שיבקש לקבל גם את החולצה, כמו בכל שנה, ייאלץ להיכנס לתוך חנות נייקי.

לפני כשלושה שבועות פנה TheMarker בבקשת תגובה לעירייה בנוגע להסכם המסחרי שייאלץ את הרצים להיכנס לתוך חנויות נייקי. ואולם בעירייה הכחישו ומסרו כי רק ערכות ההרשמה יחולקו במוקדים ייעודיים במרכזי הקניות. בעירייה בחרו להסתיר את העובדה שהערכה פוצלה וניתן יהיה לקבל את החולצה רק בחנויות נייקי. גם כיום, באתר המרתון לא מוזכרת אף מילה בנוגע למהלך הבעייתי של פיצול הערכה וחלוקת החלוצות בחנויות.

סך עלות הפקת המרתון תסתכם, לפי עיריית תל אביב, בכ-13.5 מיליון שקל. העירייה עצמה מקדימה כמיליון וחצי שקל לאירוע, ואילו שאר העלויות מגויסות באמצעות דמי הרשמה מהרצים - שנאמדים ב-4.5 מיליון שקל, וחסויות. החסות של נייקי מגיעה לכ-2.2 מיליון שקל מתוך היקף החסויות. בעירייה מבהירים כי "ללא חסויות ושת"פים מסחריים העירייה תיאלץ להשקיע סכומים גבוהים משמעותית באירוע, והחסויות חוסכות מכספי הציבור".

"לאפשר לכל רץ לבחור את מיקום האיסוף הנוח עבורו"

נייקיצילום: Michael Noble Jr./אי־פי

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "ערכות ההרשמה למרתון סמסונג תל אביב לא תחולקנה בחנויות נייקי אלא בחמישה מוקדים מרכזיים ברחבי העיר, שבהם יוקמו בשטח עצמאי מתחמי מרתון ייחודיים תחת מיתוג המרתון והעירייה: נמל תל אביב, דיזנגוף סנטר, קניון רמת אביב, קניון איילון וקניון TLV. נוסיף כי זה כמה שנים אנו בוחנים רענון והנגשה של תהליך חלוקת הערכות, וההחלטה התקבלה על מנת לאפשר לכל רץ לבחור את מיקום האיסוף הנוח עבורו, אף שחלוקה בחמישה מוקדים מייקרת את החלוקה.

"נוסיף כי במטרה להציע בקלות מגוון חולצות ומידות מתאימות, מתבצעת חלוקת החולצות בלבד בחנויות. גם בשנים הראשונות שבהן מותג ספורט מוביל אחר היה נותן החסות המרכזי, חולקו החולצות בתוך חנות המותג הגדולה, שהוקמה במסגרת האקספו. במהלך השנים האחרונות עם הגידול במספר הרצים במרתון, הוקצה אזור ייחודי לחלוקת החולצות בכניסה לחנות.

"מרתון סמסונג תל אביב הוא אירוע ספורט רב משתתפים שאליו מגיעים יותר מ-40 אלף רצים מרחבי הארץ והעולם. עלויות אירוע בסדר גודל כזה מחייבות את העירייה לשתף פעולה עם גופים חיצוניים באמצעות חסויות ולא הלוואות על מנת שלא לפגוע בקופה הציבורית, ועם זאת לספק לתושבי העיר אירוע בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד