סופית: ערוץ 24 עובר לידי משה אדרי תמורת 10 מיליון שקל

קשת הפסידה כ-30 מיליון שקל בגין ירידת שווי הערוץ, ועוד לפחות 50 מיליון שקל בגין הפסדים תפעוליים ■ מינויה של מישל קרמרמן למנכ"לית הרשות השנייה אושר במועצת הרשות ותלוי באישור ממשלה ■ מיזוג רשת-עשר ממתין לרשות ההגבלים

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה אדרי
משה אדריצילום: תומר אפלבאום
נתי טוקר
נתי טוקר

מועצת הרשות השנייה אישרה היום את העברת ערוץ 24 לידי טלעד שבבעלות המפיק משה אדרי תמורת 10 מיליון שקל. המשמעות היא הפסד על הנייר של 30 מיליון שקל לקשת, לא כולל ההפסדים התפעוליים של הערוץ, שלפי קשת הגיעו עד 2015 ל-100 מיליון שקל.

ערוץ 24 הוא ערוץ ייעודי למוסיקה, שבעקבות השינויים הטכנולוגיים וכניסת יוטיוב ושירותים מוזיקליים אחרי, איבד את המודל העסקי שלו. קשת ניסתה במהלך השנים לרענן שוב ושוב את לוח השידורים, והצליחה חלקית עם כמה תוכניות, אך הערוץ היה הפסדי.

בשנה האחרונה קשת העמידה את הערוץ על המדף. בחברה העריכו בדו"חותיה את הערוץ בכ-20 מיליון שקל וראשיה דיברו אז על "הערכה שמרנית". ואולם בפועל נמכר הערוץ תמורת 10 מיליון שקל בלבד.

קשת רכשה את מלוא הבעלות על הערוץ בשתי פעימות שהחלו ב-2009, ב-10 מיליון דולר בסך הכל. לערוץ היו באותה תקופה הפסדים צבורים של כ-50 מיליון שקל. ב-2015, על רקע בקשה של הערוץ להקלות רגולטוריות, דיווחה קשת כי הפסדיו המצטברים הגיעו ל-100 מיליון שקל. כלומר, קשת הפסידה כ-30 מיליון שקל בגין ירידת שווי הערוץ ועוד לפחות 50 מיליון שקל בגין הפסדים תפעוליים.

בתחילת 2018 אושרו בכנסת תקני חקיקה שהעניקו לערוץ 24, כמו לערוצים הייעודיים האחרים, הסדר שמעניק להם משך חיים בלתי־מוגבל. הערוץ קיבל כעת רישיון כערוץ מסחרי לכל דבר, אך ללא כל מחויבויות רגולטוריות.

המשמעות היא שכעת אדרי יכול להפוך את ערוץ 24 לערוץ מסחרי שיתמודד מול ערוצים קשת ורשת-עשר. במקביל, כפי שפורסם ב-TheMarker, המפיק חיים סלוצקי ומו"ל, "מעריב", אלי עזור בוחנים גם הם הקמת ערוץ כלכלי שיקבל רישיון כערוץ זעיר.

רשות ההגבלים בוחנת את מיזוג רשת-עשר מחדש

היום החליטה מועצת הרשות השנייה גם לאשר את מינויה של מישל קרמרמן למנכ"לית הרשות. המינוי יבוצע רק לאחר אישור הממשלה.

המועצה לא דנה כיום באישור המיזוג בין רשת לעשר, מאחר שרשות ההגבלים טרם פירסמה החלטה סופית. הרשות בוחנת את העסקה מחדש לאור השינוי במבנה הבעלות וחלוקת המניות החדשה, שלפיה בעלי השליטה בערוץ הממוזג יהיו לן בלווטניק ואודי רקנאטי.

הרשות תכריע בעניין רק במהלך השבוע. בערוץ הממוזג רשת-עשר מקווים כי ביום רביעי תעביר הרשות את עמדתה לוועדת מיזוגים ופטורים ברשות ההגבלים, שבסמכותה לאשר את המיזוג. רק לאחר מכן, אולי ביום חמישי, תתכנס מועצת הרשות ותאשר סופית את המיזוג.

תאריך היעד למיזוג הוא עדיין 12 בינואר - אז תעלה לשידור ברשת העונה החדשה של "האח הגדול". עם זאת, לא בטוח שתאריך היעד הזה אכן יוכל להתגשם. בשלב זה שני הערוצים לא יכולים להעלות פרומואים משותפים למיזוג לאור העיכוב באישור רשות ההגבלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה