סלוצקי נערך להקמת ערוץ כלכלי: בלומברג ישראלי – עם פרסומות

המפיק נמצא בשלב של איתור מנכ"ל לערוץ החדש, ומנהל מגעים לשיתוף פעולה עם טייקון התקשורת אלי עזור ■ הערוץ יפעל במודל של פרסומות ויוגדר כ"ערוץ זעיר" ■ המיועד למנכ"ל הוא שלמה (מומו) לירן, לשעבר מנכ"ל yes

נתי טוקר
נתי טוקר
חיים סלוצקי
חיים סלוצקיצילום: עופר וקנין
נתי טוקר
נתי טוקר

המפיק חיים סלוצקי מקיים מגעים מתקדמים עם ראשי חברת בלומברג בנוגע להקמת ערוץ שידור כלכלי בישראל. הערוץ, שיוכר כערוץ זעיר, יהיה מסחרי ויפעל במודל של פרסומות. ייתכן כי מו"ל מעריב, אלי עזור, ייכנס כשותף בעסקה.

בשלב זה, סלוצקי פועל לאיתור מועמדים לתפקיד המנכ"ל, שיעסקו בהקמת הערוץ הכלכלי ובניהולו. ל-TheMarker נודע כי המנכ"ל המיועד הוא שלמה (מומו) לירן, לשעבר מנכ"ל שטראוס, yes, אריקסון ישראל ונייר חדרה. עם זאת, לפי סלוצקי, ההחלטה עדיין לא נפלה והיא תלויה בנציגי בלומברג בחו"ל ובבדיקת ההיתכנות בישראל.

סלוצקי, המחזיק בין השאר בערוץ 8, בערוץ הבידור ב-HOT ובערוצי ילדים - קיים מגעים בנושא הקמת הערוץ עם עזור, המחזיק בערוצי הספורט צ'רלטון, בתחנות הרדיו 103 ו-99 ובעיתון ג'רוזלם פוסט. בעבר החזיק עזור בזיכיון לעיתון פורבס בישראל. עם זאת, לדברי סלוצקי אין כל סיכום בינו לבין עזור על שיתוף פעולה בתחום.

צילום: מוטי קמחי

בעבר נעשו כמה ניסיונות להקים ערוץ כלכלי בישראל, אך המודל היחיד שאיפשר זאת הוא ערוץ כבלים ולוויין במודל של דמי מנוי. בדיקות היתכנות שונות שנעשו העלו כי אין לכך כדאיות כלכלית.

כעת, לאור שינויי החקיקה בשנה האחרונה בכנסת שנועדו להציל את ערוץ 20, הוסרו חסמים כך שניתן להקים ערוץ מסחרי ללא כל מחויבויות רגולטוריות כמו השקעה בסוגה עילית. לפי החוק המעודכן, אפשר להקים ערוץ במודל של "ערוץ זעיר" - שמכניס פחות מ-80 מיליון שקל בשנה. ערוץ כזה יוכל לשלב פרסומות, ולנגוס בנתח של הערוצים המסחריים קשת והערוץ הממוזג רשת-עשר.

עד כה, בנוסף לערוצי הברודקאסט, רק לערוצים הייעודיים ניתן היתר לשלב פרסומות. הערוצים הייעודיים הפועלים כיום הם 9 (ברוסית), 24 (מוזיקה), 20 (מורשת) והלא TV (בערבית). אם אכן יוקם ערוץ מעין זה, הוא עשוי להיות הערוץ המסחרי החדש הראשון שאינו מוגדר כערוץ ייעודי ושיתחרה בערוצים המסחריים.

במקביל, ערוץ 24 של קשת אמור לעבור בקרוב לידיו של המפיק משה אדרי. גם אדרי מתכוון להסב את רישיון ערוץ 24 לערוץ מסחרי זעיר, מה שיאפשר לו גמישות רבה יותר כך שיוכל לשלב תכנים רבים מלבד מוסיקה.

סלוצקי מסר: "אנחנו נמצאים בבדיקת העניין ואשמח מאוד אם יתאפשר לנו בסוף להקים את הערוץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"