ירון לונדון: "אני המום מהודעת ערוץ עשר. מעולם לא ביקשתי לעזוב"

לונדון: "אני מכבד ואוהב את ורשבסקי, אבל העניין מוזר מאוד" ■ ללונדון יש חוזה להגשת התוכנית עד יולי 2019, כך שהערוץ מפר את החוזה עמו

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירון לונדון
ירון לונדוןצילום: דודו בכר
נתי טוקר
נתי טוקר

"אני המום. נעתקו המלים מפי", כך אמר ל-TheMarker מגיש הטלוויזיה ירון לונדון, לאחר ההודעה של ערוץ עשר היום (ה'), על החלפתו בטענה כי "ביקש לעזוב". ערוץ עשר הודיע על שיבוץ תוכנית אקטואליה חדשה בהגשת אמנון לוי כל ערב ב-18:00 בערוץ הממוזג רשת-עשר, במקום התוכנית "לונדון וקירשנבאום" שהגיש לונדון.

לדברי לונדון, מעולם לא ביקש לעזוב את תפקידו בתוכנית, וההודעה ששוגרה על ידי ערוץ עשר לכלי התקשורת נוסחה בלי שידע על כך דבר. ללונדון יש חוזה עם הערוץ להגשת התוכנית עד יולי 2019, והמשמעות כעת היא שערוץ עשר מפר את החוזה עמו. "נעתקו המילים מפי כשראיתי את ההודעה", אומר לונדון. "אני צריך לשוחח בעניין עם מנכ"ל ערוץ עשר, יוסי ורשבסקי".

ורשבסקי הציע ללונדון לוותר על התוכניות בתאגיד (ששה פרקי דוקו ושעשועון), ושימשיך ברצועה בעשר. אלא שמבחינת לונדון, ההסכם עם התאגיד אינו סותר את החוזה בערוץ עשר.

בשיחה עם TheMarker, טוען לונדון כי אכן סיכם עם תאגיד השידור הציבורי "כאן" על יצירת סרט תיעודי. "החוזה שלי מאפשר לי לעבוד במקומות נוספים. זה כלל לא סותר את החוזה עם ערוץ עשר", מספר לונדון.

לפני כחודש הגיע לונדון אל המנכ"ל ורשבסקי, והודיע לו כי קיבל הצעה מהתאגיד להעביר את תוכניתו לכאן. "ורשבסקי עצמו עודד אותנו בחצי השנה האחרונה למצוא מקומות אחרים, לאחר שאמר לנו בגילוי לב שערוץ עשר לא יחיה".

מנכ"ל ערוץ עשר, יוסי ורשבסקיצילום: אוליבייה פיטוסי

אלא שבשלב זה, טרם סגר לונדון חוזה עם כאן - ולא הודיע דבר על עזיבת ערוץ עשר. ורשבסקי אכן אמר ללונדון כי אינו משוכנע שהתוכנית תשרוד לאחר המיזוג, אך לא הודיע לו כלל על הורדת התוכנית.

למרות זאת, לפני יומיים הודיעו בערוץ עשר לצוות "לונדון וקירשנבאום" כי התוכנית צפויה לרדת. "אף אחד לא דיבר עמי בנושא", מבהיר לונדון. "ההסכם שלי עם כאן איננו סותר את החוזה שלי עם ערוץ עשר, ואיננו פוגע בערוץ עשר".

היום הודיע הערוץ כי מאחר שלונדון הודיע על עזיבתו, מונה לוי למגיש הרצועה. כאמור, לונדון מבהיר כי כלל לא ידע על נוסח ההודעה שיצאה לתקשורת. "זה לא עניין של פגיעה בכבוד. אני לא נעלב מההודעה הזו", אומר לונדון. "בהודעה כתוב כי אני זה שיזמתי את העזיבה וזה לא נכון. לא היה בכוונתי לעזוב. אני מאוד מכבד את ורשבסקי ואפילו אוהב אותו, אבל העניין הוא פשוט מוזר מאוד. הדברים לא נאמרו לי".

בערוץ עשר סירבו להגיב.

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי