לישון עם חיוך: הפרסומת האפקטיבית באוקטובר - הפיג'מות של דלתא

הפרסומת לפיג'מות של חברת ההלבשה כבשה את מדד האפקטיביות בפרסום של TheMarker, יפעת בקרת פרסום וחברת iPanel, המשלב את נתוני הטלוויזיה והדיגיטל ■ הקמפיין היה מוצלח יותר מקמפיינים יקרים יותר של HOT וסלקום

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קמפיין הפיג'מות של דלתא
קמפיין הפיג'מות של דלתאצילום: מתוך ערוץ היוטיוב של דלתא
נתי טוקר
נתי טוקר

סרטון הפרסומת של חברת דלתא לפיג'מות לחורף מדורג במקום הראשון באוקטובר במדד TheWinner, מדד האפקטיביות בפרסום של TheMarker, יפעת בקרת פרסום וחברת iPanel. המדד בוחן לפי מדדים שונים את פרסומות הווידיאו המשודרות מדי חודש, ומשלב לראשונה באותה מדידה את נתוני הטלוויזיה והדיגיטל.

הסרטון של דלתא, מבית משרד הפרסום אדלר חומסקי ורשבסקי, אמנם דורג רק במקום החמישי בהיקף ההשקעה בפרסום באוקטובר (כ–1.7 מיליון שקל), אבל רשם את ציון האפקטיביות הגבוה ביותר. הסרטון כולל מיתוג לבגדי הפיג'מה של החברה והצעה של 40% הנחה למוצר.

מור פסו־אבלגוןצילום: זוהר שטרית

הציון המשוקלל לכל קמפיין נקבע לפי מידת הזכירות שלו בקרב הצופים ובהתאם לשינוי שחל בהעדפה שלהם למותג. ביפעת בקרת פרסום מנטרים מדי חודש את הפרסומות המובילות מבחינת רמת ההשקעה הכספית בהן. הבדיקה כוללת קמפיינים טלוויזיוניים ודיגיטליים כאחד. הבדיקה נעשית באמצעות סקר אינטרנטי של חברת iPanel, בקרב מדגם מייצג של 508 נשאלים מכלל פלחי האוכלוסייה בישראל.

בפני המשתתפים בסקר מוצגות הפרסומות עצמן, והם התבקשו להשיב אם הם זוכרים שנחשפו אליה באותו חודש או לא. הקמפיין של דלתא הצליח להגיע לשיעור זכירות גבוה יחסית של 64%. ההישג המשמעותי יותר של דלתא הוא בשיעור השינוי בהעדפה. כלומר, יותר אנשים שזכרו את הפרסומת של דלתא (66%) העדיפו את דלתא על פני המתחרים, לעומת אלה שלא זכרו את הפרסומת ואמרו כי הם מעדיפים את דלתא (53%). השקלול של התקציב, ציון הזכירות והשינוי בהעדפה, הזניק את דלתא למקום הראשון במדד האפקטיביות בפרסום TheWinner.

אל המקום השני הגיעה חברת HOT עם הקמפיין להשקת הלוגו והשפה העיצובית החדשה באמצעות ראובני פרידן IPG. הקמפיין שכלל את כוכבי החברה מבצעים גרסה של השיר "הנה זה בא", הגיע לשיעור זכירות גבוה מאוד של 71% והביא לשינוי בהעדפה. מאחר והפרסומת של HOT היתה אחת הפרסומות שבהן ההשקעה הכספית היתה הגבוהה ביותר באוקטובר — 2 מיליון שקל — היא לא רשמה ציון יעילות גבוה בזכירות ובשינוי העדפה.

הקמפיין המושקע ביותר באוקטובר היה של סלקום (משיח והכפילים). הפרסומת של סלקום הגיעה לשיעור זכירות גבוה (75%) וגם רשמה ציון גבוה בשינוי ההעדפה. גם במקרה של סלקום, מאחר וקמפיין החברה היה המושקע ביותר באוקטובר (2.5 מיליון שקל), הציון המשוקלל של יעילות הפרסום ירד.

"מדד אוקטובר מוכיח כי פרסומות של מותגים חדשים יחסית זוכות לשיעורי זכירות נמוכים, ושלמותגים ותיקים יש לעתים תכופות, קושי לייצר העדפה", אומר נתי יעקובי, מנכ"ל יפעת בקרת פרסום. "דלתא הצליחה למצב את עצמה כחברה הבולטת ביותר שמוכרת פיג'מות בשוק הישראלי".

נתי יעקבי, יפעת בקרת פרסוםצילום: צחי שמש

הפרסומת של דלתא

הפרסומת של HOT

הפרסומת של סלקום

הפרסומת של נסטלה

הפרסומת של אל על

האתגר הגדול בפרסום מותג אופנה

מי שהובילה את הקמפיין בדלתא היא מור פסו־אבלגון, סמנכ"לית השיווק היוצאת של החברה. "הפרסומת הזאת ישבה על תובנה אמיתית וישראלית מאוד שכל אחד יכול להתחבר אליה. בעולם הריטייל והאופנה בפרט, האתגרים השיווקיים לא פשוטים. לייצר זכירות והשפעה זו משימה לא טריוויאלית".

פסו־אבלגון מציינת כי תוצאות הקמפיין ניכרו בפרמטרים נוספים שהחברה בחנה. "יצרנו דיון שגרם לכל אחד לחשוב רגע על כמה הוא מכבד את השינה שלו וכך לייצר שיוך מלא למותג".

תוצאות המדד מספקות הצצה לכוחה האדיר של אל על . החברה אמנם מדורגת במקום החמישי בציון המשוקלל, אבל בסקר ההעדפה למותג היא מדורגת במקום הראשון עם כ–72% מהנסקרים שצפו בפרסומת ומעדיפים את אל על. דווקא עוצמתו של המותג היא זו שמביאה לכך שלא ניתן להגדיל עוד יותר את ההעדפה למותג בקמפיין בודד — ולכן ציון היעילות של החברה ירד.

סמנכ"ל iPanel, שמואל בוזין, מציין כי תהליך איסוף הנתונים המתבצע בחברה, כולל במדד זה, תומך במענה ממגוון ערוצים: מחשב, דפדפן סלולרי או אפליקציית סקרים, המאפשרים הגעה למגוון רחב של קבוצות באוכלוסייה ומשפרים את מהירות ושיעורי המענה ואת רמת הייצוגיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט