בעלי רשת: בוטל המיזוג עם ערוץ עשר - "בשל התנהלות הרשות השנייה"

רשת: "חוזרים לפעילות מלאה. חברה אינה יכולה להתנהל לאורך זמן בחוסר ודאות, כל שכן, ערוץ טלוויזיה המחויב לתכנן הפקות עתידיות ועוד"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי צבי
צילום: ינאי יחיאל
נתי טוקר
נתי טוקר

רשת 13 הודיעה בצהריים על בוטל המיזוג עם ערוץ עשר. המיזוג בוטל לאור התנהלות הרשות השנייה וחוסר הוודאות בשוק. ברשת הבהירו כי הם חוזרים לפעילות מלאה.

הסיבה הרשמית לביטול המיזוג היא המסמוס של יו"ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב-ברקוביץ' והניסיונות שלה להכשיל את מהלך המיזוג. רק לאחר חודשיים וחצי הרשות השנייה הודיעה על שימוע, והוא עשוי להימשך עוד שבועות ארוכים.

בהודעה שהעבירו בעלי המניות של רשת נמסר: "לצערנו, למרות ההערכה הרבה ושיתוף הפעולה בין בעלי המניות של רשת 13 וערוץ 10 בחודשים האחרונים לאורך שלבי המשא ומתן ועד לחתימה על עקרונות הסכם המיזוג, ולמרות ההבנה שמיזוג שני הערוצים הוא הפתרון הנכון ביותר לשוק הטלוויזיה הישראלי, נאלצו בעלי המניות של רשת להודיע היום על ביטול המיזוג, וחזרה לפעילות מלאה של ערוץ 13, לרבות בניה והשקעה בלוח השידורים, ובכך גם האצת ההפקות של 'המירוץ למליון', 'הישרדות', 'האח הגדול', 'משחקי השף', 'אבודים', 'לצבי יש בעיה', 'נבסו' ,'מהפכה במטבח', 'דה וויס', 'הרמון', 'אקס פקטור'".

לפי ההודעה, בימים הקרובים, צפוי להתכנס דירקטוריון החברה בכדי לבטל פורמאלית את ההחלטה על המיזוג, שהתקבלה לפני מספר חודשים, וינחה את הנהלת החברה להציג את תוכנית הפעילות ולוח השידורים לשנים הקרובות.

מאחורי ההודעה הדרמטית של בעלי המניות ברשת עשויות להיות כמה כוונות נסתרות. ייתכן כי בעלי רשת מעוניינים בכל זאת במיזוג, והוציאו את ההודעה כדי להפעיל לחץ על הרשות השנייה למהר ולקבל החלטה בעניין. ייתכן כי המטרה היא להפעיל לחץ על בעלי ערוץ עשר להגיע להסכמות בנוגע למיזוג, לאור הפערים הגדולים שיש בין הצדדים.

שוק הטלוויזיה בישראל צועד לקראת מצב כאוטי במיוחד

בשוק התקשורת נשמעו לאורך השבועות האחרונים הערכות שלפיהן רשת מלכתחילה כלל לא היתה מעוניינת במיזוג, וכל המו"מ נעשה רק כדי לפגוע עוד יותר במצבו של ערוץ עשר ולאלץ אותו להתקרב לסגירה – ואז לרכוש את נכסיו.

כך או כך, אם אכן המיזוג בוטל, שוק הטלוויזיה בישראל צועד לקראת מצב כאוטי במיוחד. אין כל היתכנות לפעילות של שלושה גופי טלוויזיה, וההערכות הן שבעלי ערוץ עשר יחליטו לסגור את הערוץ – או להעביר אותו למודל פעילות מצומצם במיוחד, למשל ערוץ חדשות. המשך פעילות של שלושה שחקנים יביא להפסדים חריפים גם לרשת ולקשת, ועתידן גם אינו ברור.

בעלי המניות של רשת הסבירו כי המיזוג בוטל לאחר "שכן חברה אינה יכולה להתנהל לאורך זמן בחוסר ודאות, כל שכן, ערוץ טלוויזיה המחויב לתכנן הפקות עתידיות ועוד. לכן, לאור העיכובים והסחבת בהם נוקטת הרשות השנייה והחלטתה לקיים שימוע, שימשך בפועל חודשים רבים, ומבלי שנשמעה התייחסות חיובית כלשהי לגבי נכונות המהלך להסדרת שוק הטלוויזה. משמעות התנהלות הרשות היא אחת – טרפוד המיזוג, וזאת לאחר שהממונה על ההגבלים העסקיים בחנה לעומק את עקרונות המיזוג והאופציות העומדות על הפרק, והחליטה לאשר אותו. במצב זה נאלצו בעלי המניות לשים סוף למצב הבלתי אפשרי ולהודיע כי המיזוג לא ייצא אל הפועל. ההחלטה של בעלי המניות של רשת שלא להמשיך בהליך המיזוג, בשל הקשיים שהערימה מועצת הרשות השנייה, מצערת אותנו. אנו בוחנים את הדברים כעת ונפעל בהתאם".

עוד נמסר מבעלי המניות של רשת כי הם "מביעים הערכה רבה לבעלי המניות, ההנהלה ועובדות ועובדי ערוץ 10 וחדשות 10, שהבינו כי המיזוג הוא הכרחי, למרות מורכבותו. אנו עדין מאמינים שהפתרון הנכון לשוק הטלוויזיה המקומי הוא שילוב כוחות, אך בלב כבד וחרף המאמצים הרבים, הגענו לנקודה בה עלינו להסתכל נכונה על המציאות, ולהשקיע את מירב המאמצים הניהוליים והמשאביים ברשת 13, ולהמשיך להציע לקהל הצופים טלוויזיה איכותית, מעניינת ורלוונטית גם בשנים הקרובות".

מהרשות השנייה נמסר: "הרשות עשתה את עבודתה נאמנה ותמשיך לעשות כך גם בעתיד. אנחנו נמשיך לדאוג לשוק התקשורת המסחרית ולערוצי הברודקסט".

מבעלי המניות של ערוץ עשר נמסר: "ההחלטה של בעלי המניות של רשת שלא להמשיך בהליך המיזוג, בשל הקשיים שהערימה מועצת הרשות השנייה, מצערת אותנו. אנו בוחנים את הדברים כעת ונפעל בהתאם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה