כ-80% מעובדי החינוכית חתמו על הסכם פרישה

בסיומו של מאבק חריף של עובדי החינוכית, ולאחר מו"מ ארוך - הגיעו הצדדים להבנות ■ כ-30 עובדים אחרים ממתינים להצעה להשתלב בעבודה במשרדי הממשלה

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפגנה נגד סגירת החינוכית
הפגנה נגד סגירת החינוכיתצילום: עובדי החינוכית
נתי טוקר
נתי טוקר

כחודשיים לאחר הפסקת הפעילות של הטלוויזיה החינוכית והעברת השידורים לתאגיד כאן, שהיה כרוך במאבק חריף של עובדי החינוכית, המצב ביחידה הממשלתית מתקרב לוודאות. כ-80% מעובדי החינוכית, שהם כ-160 עובדים, חתמו על הסכם פרישה. כ-30 עובדים אחרים ממתינים להצעה להשתלב בעבודה במשרדי הממשלה. עם זאת, הארכיון וחומרים נוספים עדיין לא הועברו לתאגיד.

הטלוויזיה החינוכית היא יחידה ממשלתית במשרד החינוך שהפעילה את שידורי הטלוויזיה החינוכית. ב-15 באוגוסט הסתיימו שידורי החינוכית, ובמקביל בתאגיד כאן עלה ערוץ חינוכית חדש. בשונה ממקרה רשות השידור, מאחר שעובדי החינוכית היו ברובם עובדי מדינה (מעט פרילאנסרים פוטרו), לא ניתן היה לפטרם.

לאחר מו"מ ארוך, שבמהלכו העלו עובדי החינוכית גם טענות קשות כלפי ההסתדרות, הגיעו הצדדים להבנות, וכאמור כ-80% מהעובדים נטלו את הסכם הפרישה – התואם לזה של עובדי רשות השידור. כ-30 עובדים נוספים אמורים להתנייד למשרדי ממשלה - וממתינים עדיין להצעות סופיות.

בנוסף, על פי הודעת התאגיד, כ-15 עובדי החינוכית אמורים להשתלב בשורותיו ותהליך הקליטה לגבי עובדים אחרים נמצא עדיין בעיצומו. מדובר על כמות קטנה, שכן חלק מהעובדים בחרו שלא להגיע לתאגיד, מאחר שלא נמצאו עבורם תפקידים מתאימים ומאחר שיש כוונה להעבירו בקרוב לירושלים. בין הצדדים סוכם כי עובדים שיעברו לתאגיד אך יבחרו לחתום על הסכם הפרישה ולעבור לתאגיד, יוכלו במשך שנה לחזור ולבטל את הפרישה ולדרוש להתנייד בתוך משרדי הממשלה.

קליטת מספר עובדים נמוך כזה מאירה באור בעייתי את ההליך שבוצע בכנסת, ביוזמת ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), שהביא לגידול של 12 מיליון שקל בתקציב השנתי של התאגיד, בתמורה לכך שהתאגיד יציע ל-40 עובדים תעסוקה.

למרות ההתקדמות בסגירת החינוכית והיחידה הממשלתית, הוחלט על ידי ההסתדרות שלא להעביר לידי התאגיד את חומרי הארכיון וחומרים נוספים – וזאת עד לחתימה סופית על הסכם ההעסקה של העובדים שהתניידו למשרדי ממשלה אחרים. עם זאת, התאגיד כבר קיבל לידיו את ההשראות לניהול דפי החינוכית ברשתות החברתיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט