עובדי חדשות עשר לרשות השנייה: "אתם מחויבים לאפשר פלורליזם"

עשרות עובדי חדשות עשר ובהם נדב איל, ברוך קרא, נגה ניר-נאמן, מתן חודורוב, אושרת קוטלר, חן ליברמן, הפגינו בכניסה לדיון הרשות השניה בענין מיזוג הערוצים עשר וקשת ■ עורכת דינם עו"ד נגה רובינשטיין: אין מניעה לאשר את המיזוג

נתי טוקר
נתי טוקר
עובדי ערוץ 10 ברשות השניה
עובדי חדשות 10 ברשות השניהצילום: ארגון העיתונאים
נתי טוקר
נתי טוקר

מועצת הרשות השנייה התכנסה הבוקר (א') בתל אביב לדיון שיעסוק בין השאר בעתיד מיזוג ערוצים רשת ועשר. בכניסה לדיון הפגינו עשרות עובדי חדשות עשר בדרישה מהרשות השנייה לזרז את ההליכים ולאשר את המיזוג בהקדם האפשרי, וזאת בשל הניסיונות התמוהים של יו"ר הרשות יוליה שמאלוב-ברקוביץ' לסכל את המיזוג.

בכניסה לדיון הפגינו עובדי חדשות עשר, בהם יו"ר ועד העובדים טל שורר, נדב איל, ברוך קרא, נגה ניר-נאמן, מתן חודורוב אושרת קוטלר, חן ליברמן, ספי עובדיה, אלמוג בוקר ואחרים. הם קראו לעבור מועצת הרשות "להפסיק למרוח" את ההליכים ולקבל החלטה לאשר את המיזוג.

אל העובדים נלוותה עו"ד נגה רובינשטיין, לשעבר יועמ"ש משרד התקשורת ומי שכתבה בעצמה חלק מחוקי התקשורת. רובינשטיין, שנשכרה על ידי ועד עובדי חדשות עשר, הגיעה למקום כדי להבהיר לנוכחים את העמדה המשפטית שמאפשרת את הדיון במיזוג כיום.

צילום: ארגון העיתונאים

עד כה, טענה שמאלוב-ברקוביץ' כי אינה יכולה לדון בעניין מפני שחוק הרשות השנייה קובע כי כאשר ערוץ נסגר, על הרשות מוטל לבצע הליך מכרזי על האפיק שהתפנה והזוכה יוכל גם לרכוש את חברת החדשות של עשר. מי שכתב מכתב בעניין זה הוא עו"ד אופיר ביתן, עוזרו של מנכ"ל הרשות השנייה, שמכהן בתפקיד זמני כמ"מ היועץ המשפטי של הרשות השנייה. ברשות לא הציגו כל חוות דעת מנומקת בעניין, בעוד שרובינשטיין ניסחה חוות דעת ברורה שלפיה מסלול המיזוג ומסלול הסגירה אינם קשורים זה בזה.

שמאלוב-ברקוביץ' ניסתה בתחילה למנוע מרובינשטיין להציג את עמדתה, אך לאחר שהעובדים הבהירו כי הם דורשים כי רובינשטיין היא זו שתשמיע את דברם – היא הציגה את עמדתה המשפטית.

רובינשטיין הבהירה בדיון כי "בקשת המיזוג מחויבת המציאות. זו הזכות של בעלי המניות. סעיף 36 קובע את המסגרת המשפטית לבקשת העברת אמצעי השליטה בערוץ טלוויזיה. יש טענה עלומה - כי לא ראינו את הטיעון המשפטי הזה כתוב ואין שום סיבה לא לחשוף אותו. סעיף 37ה (שכאמור אינו מאפשר העברת שליטה בערוץ, נ"ט). נפתח במילים בוטל הרישיון. במקרה שלנו לא בוטל הרישיון".

רובינשטיין הבהירה לחברי המועצה: "אתם בעלי הסמכות והחובה לאפשר פלורליזם להמשיך העסקה של העובדים. אתם מחויבים לאפשר העברת אמצעי שליטה. זה מה שיאפשר את גיוון בחברת החדשות והמשך העסקה של העובדים האלה".

.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן