מכה למיזוג רשת-עשר: מועצת הרשות השנייה דחתה את ההכרעה

לאחר דיונים לאורך היום החליטה בשלב זה הרשות לא לאשר את המיזוג - עד לאחר הליך השימוע שצפוי להימשך מספר שבועות ■ הדחייה עלולה להסב נזק משמעותי לתהליך, למנוע את המיזוג בפועל ולהביא לקריסת ערוץ עשר

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אולפן חדשות ערוץ עשר
אולפן חדשות ערוץ עשרצילום: ענבל מרמרי
נתי טוקר
נתי טוקר

המיזוג בין רשת לעשר שוב נדחה: מועצת הרשות השנייה התכנסה היום (א') ודנה לכל אורך שעות היום במיזוג. בסופו של דבר החליטה הרשות שלא לאשר בשלב זה את בקשת המיזוג. במועצה הוחלט, על בסיס חוות דעת משפטית, כי יש לבצע הליך שימוע מוסדר לפני האישור. ההערכות הן כי הליך השימוע יימשך כמה שבועות.

בכל מקרה, נדחתה הפרשנות המשפטית המוקדמת של הרשות השנייה, שנתמכה על ידי יו"ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב-ברקוביץ', שלפיה אין למועצה כלל סמכות לדון במיזוג. חברי המועצה סברו כי יש להם סמכות כזו, בהתאם לחוות הדעת של עו"ד נגה רובינשטיין.

הדחייה באישור המיזוג עלולה להסב נזק משמעותי לסיכויים לקיים את המיזוג. בעלי המניות בשני הצדדים מבהירים כי המשך המסמוס והעיכובים עלולים לגרום בסופו של דבר לקריסת ערוץ עשר או להחלטה של בעלי המניות לזנוח את ההשקעה ולא לבצע את הליך המיזוג.

יוליה שמאלוב ברקוביץ'צילום: עזרא לוי

"אל תיתנו יד לחתימה על תעודת הפטירה של חדשות עשר"

"אל תיתנו יד לחתימה על תעודת הפטירה של חדשות עשר", כך אמר היום מנכ"ל חדשות עשר גולן יוכפז, שהגיע יחד עם יו"ר החברה זוהר קדמון-סלע לדיון הדרמטי במועצת הרשות השנייה. השניים הפצירו בחברי המועצה לא לסכל את המיזוג.

חברי המועצה שמעו במשך כשעתיים את דבריהם של עובדי חדשות עשר וכן של עו"ד נגה רובינשטיין, שמייצגת את עובדי חדשות עשר. לאחר מכן, הגיעו למקום יוכפז וקדמון-סלע כדי לבקש מחברי המועצה לאשר את המיזוג. השניים ישבו מול המועצה כשעה.

בכניסה לדיון הפגינו עובדי חדשות עשר, בהם יו"ר ועד העובדים טל שורר, נדב איל, ברוך קרא, נגה ניר-נאמן, מתן חודורוב אושרת קוטלר, חן ליברמן, ספי עובדיה, אלמוג בוקר ואחרים. הם קראו לעבור מועצת הרשות "להפסיק למרוח" את ההליכים ולקבל החלטה לאשר את המיזוג. אל העובדים נלוותה עו"ד נגה רובינשטיין, לשעבר יועמ"ש משרד התקשורת ומי שכתבה בעצמה חלק מחוקי התקשורת. רובינשטיין, שנשכרה על ידי ועד עובדי חדשות עשר, הגיעה למקום כדי להבהיר לנוכחים את העמדה המשפטית שמאפשרת את הדיון במיזוג כיום.

לפי אנשים שנכחו בישיבה, השניים הבהירו כי המשמעות של הכשלת המיזוג תהיה סגירת חברת החדשות, מה שיביא למצב שבו תפעל בישראל חברת חדשות מסחרית אחת בישראל עם כוח בלתי מוגבל. השניים הבהירו עוד כי המיזוג ישפר את התחרות בשוק החדשות ויאפשר לחדשות 10 להתמודד בתנאים יותר שוויוניים מול חברת החדשות. "הזמן פועל נגדנו", אמר יוכפז לחברי המועצה.

כמה מחברי המועצה הביעו בדיון עמדה כי יש לשמור על המשך החופש העיתונאי של חדשות עשר, ללא כל קשר מי יהיו בעלי השליטה. עמדה מעין זו השמיעו חברי המועצה יוכי פלר, דליה זליקוביץ' ומיכל שפירא.

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי