המלחמה במיזוג עשר-רשת: יו"ר הרשות השנייה מגייסת משרד יח"צ שני

בנוסף למשרד יחסי הציבור יוניק, יוליה שמאלוב-ברקוביץ' החלה להתייעץ עם חיליק גולדשטיין בנוגע לניסיונות לסכל את המיזוג ■ באופן אבסורדי, גופי השידור עצמם הם אלה שיממנו את פעילות הרשות נגד המהלך

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפגנת תמיכה ערוץ עשר
צילום: מוטי מילרוד
נתי טוקר
נתי טוקר

על רקע המאבק שלה שמטרתו למנוע את מיזוג רשת וערוץ עשר, החלה יו"ר הרשות השנייה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', בהליכים לשכירת משרד ייעוץ תקשורת נוסף שיעבוד עם הרשות השנייה וילווה אותה. שמאלוב-ברקוביץ' כבר נפגשה עם ד"ר חיליק גולדשטיין, מבעלי משרד יחסי הציבור 360PR, והיא בוחנת את שכירתו. בשלב זה לא נערך כל מכרז לשכירת משרד יח"צ.

הרשות השנייה מעסיקה מפברואר 2017 את משרד יחסי הציבור יוניק. המשרד מדברר כיום בעיקר את יו"ר הרשות שמאלוב-ברקוביץ' במסגרת המאבק שלה למנוע את מיזוג רשת ועשר. המשרד גם מפיץ הודעות שונות של הרשות וציטוטים של שמאלוב-ברקוביץ'.

אלא שהרשות, כאמור, אינה מסתפקת בכך. שמאלוב-ברקוביץ' מנסה לגייס את גולדשטיין כיועץ אסטרטגי נוסף, נפגשה עמו והחלה לשוחח עמו על ההתנהלות הקשורה בסוגיית מיזוג רשת ועשר. גולדשטיין שימש בעבר סמנכ"ל תקשורת של מרכז השלטון המקומי, דובר של שר האוצר, לשעבר בייגה שוחט, וכן שימש ראש אגף התקשורת במשרד הלובינג פוליסי של בוריס קרסני.

שמאלוב-ברקוביץ' מנהלת בימים אלה מאבק נגד בקשת המיזוג של רשת וערוץ עשר. יו"ר הרשות הציגה עמדה משפטית, שלפיה למועצת הרשות השנייה – שאמורה להתכנס ביום ראשון – אין סמכות לדון בבקשת המיזוג, אלא לבצע הליך שונה. כפי שפורסם ב-TheMarker, במשרד התקשורת בוחנים את העמדה המשפטית, וההערכות הן כי בסופו של דבר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט, ייאלץ להכריע בעניין.

האבסורד - הערוצים יממנו את המאבק נגדם

הרשות השנייה היא גוף סטטוטורי שמתנהל באופן עצמאי, אך תקציבו מפוקח על ידי משרד האוצר. בעבר מתחו באוצר ביקורת על הרשות השנייה בנוגע לשכירת משרד יחסי ציבור במחיר גבוה - בנוסף לתקן דוברות שהיה ברשות השנייה.

יוליה שמאלוב ברקוביץצילום: לשכת ח"כ יוליה שמא

באופן חריג, תקציב הרשות השנייה מגיע מהמפוקחים עצמם. כל אחד מערוצי הטלוויזיה מממן מתקציבו את פעילות הרשות השנייה ב-9 מיליון שקל בשנה. בסף הכל מגיע תקציב הרשות ל-30 מיליון שקל בשנה, לעומת תקציב של כ-6 מיליון שקל בלבד למועצת הכבלים והלוויין. כלומר, באופן אבסורדי, הערוצים רשת ועשר הם אלה שיאלצו לממן כעת, בעל כורחם, גם את המאבק התקשורתי של משרד ייעוץ נוסף, כחלק מהניסיון לסכל את בקשת המיזוג שלהם.

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "ההתקשרות עם חיליק גולדשטיין נבחנת, על מנת להרחיב את צוות יועצי הרשות". ברשות לא הגיבו לשאלה כיצד גוף ממשלתי יכול לשכור משרד ייעוץ תקשורתי ללא הליך מכרזי, ולא הבהירו מדוע יש צורך במשרד יחסי ציבור נוסף מעבר לזה הקיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים