המלחמה במיזוג עשר-רשת: יו"ר הרשות השנייה מגייסת משרד יח"צ שני

בנוסף למשרד יחסי הציבור יוניק, יוליה שמאלוב-ברקוביץ' החלה להתייעץ עם חיליק גולדשטיין בנוגע לניסיונות לסכל את המיזוג ■ באופן אבסורדי, גופי השידור עצמם הם אלה שיממנו את פעילות הרשות נגד המהלך

נתי טוקר
נתי טוקר
הפגנת תמיכה ערוץ עשר
צילום: מוטי מילרוד
נתי טוקר
נתי טוקר

על רקע המאבק שלה שמטרתו למנוע את מיזוג רשת וערוץ עשר, החלה יו"ר הרשות השנייה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', בהליכים לשכירת משרד ייעוץ תקשורת נוסף שיעבוד עם הרשות השנייה וילווה אותה. שמאלוב-ברקוביץ' כבר נפגשה עם ד"ר חיליק גולדשטיין, מבעלי משרד יחסי הציבור 360PR, והיא בוחנת את שכירתו. בשלב זה לא נערך כל מכרז לשכירת משרד יח"צ.

הרשות השנייה מעסיקה מפברואר 2017 את משרד יחסי הציבור יוניק. המשרד מדברר כיום בעיקר את יו"ר הרשות שמאלוב-ברקוביץ' במסגרת המאבק שלה למנוע את מיזוג רשת ועשר. המשרד גם מפיץ הודעות שונות של הרשות וציטוטים של שמאלוב-ברקוביץ'.

אלא שהרשות, כאמור, אינה מסתפקת בכך. שמאלוב-ברקוביץ' מנסה לגייס את גולדשטיין כיועץ אסטרטגי נוסף, נפגשה עמו והחלה לשוחח עמו על ההתנהלות הקשורה בסוגיית מיזוג רשת ועשר. גולדשטיין שימש בעבר סמנכ"ל תקשורת של מרכז השלטון המקומי, דובר של שר האוצר, לשעבר בייגה שוחט, וכן שימש ראש אגף התקשורת במשרד הלובינג פוליסי של בוריס קרסני.

שמאלוב-ברקוביץ' מנהלת בימים אלה מאבק נגד בקשת המיזוג של רשת וערוץ עשר. יו"ר הרשות הציגה עמדה משפטית, שלפיה למועצת הרשות השנייה – שאמורה להתכנס ביום ראשון – אין סמכות לדון בבקשת המיזוג, אלא לבצע הליך שונה. כפי שפורסם ב-TheMarker, במשרד התקשורת בוחנים את העמדה המשפטית, וההערכות הן כי בסופו של דבר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט, ייאלץ להכריע בעניין.

האבסורד - הערוצים יממנו את המאבק נגדם

הרשות השנייה היא גוף סטטוטורי שמתנהל באופן עצמאי, אך תקציבו מפוקח על ידי משרד האוצר. בעבר מתחו באוצר ביקורת על הרשות השנייה בנוגע לשכירת משרד יחסי ציבור במחיר גבוה - בנוסף לתקן דוברות שהיה ברשות השנייה.

יוליה שמאלוב ברקוביץצילום: לשכת ח"כ יוליה שמא

באופן חריג, תקציב הרשות השנייה מגיע מהמפוקחים עצמם. כל אחד מערוצי הטלוויזיה מממן מתקציבו את פעילות הרשות השנייה ב-9 מיליון שקל בשנה. בסף הכל מגיע תקציב הרשות ל-30 מיליון שקל בשנה, לעומת תקציב של כ-6 מיליון שקל בלבד למועצת הכבלים והלוויין. כלומר, באופן אבסורדי, הערוצים רשת ועשר הם אלה שיאלצו לממן כעת, בעל כורחם, גם את המאבק התקשורתי של משרד ייעוץ נוסף, כחלק מהניסיון לסכל את בקשת המיזוג שלהם.

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "ההתקשרות עם חיליק גולדשטיין נבחנת, על מנת להרחיב את צוות יועצי הרשות". ברשות לא הגיבו לשאלה כיצד גוף ממשלתי יכול לשכור משרד ייעוץ תקשורתי ללא הליך מכרזי, ולא הבהירו מדוע יש צורך במשרד יחסי ציבור נוסף מעבר לזה הקיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"