עובדי חדשות עשר הציגו חוות דעת: פסילת המיזוג תצמצם את התחרות

העובדים נפגשו עם יו"ר הרשות השנייה והציגו חוות דעת שלפיה אין כל מניעה למועצה לאשר את עסקת המיזוג בין עשרוץ עשר לרשת ■ "אם ניקלע למצב שהמיזוג לא יצא לפועל, נמצא את עצמנו במאבק נגד בעלי המניות כדי למנוע סגירה של הערוץ ושל חברת החדשות"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערוץ עשר
ערוץ עשרצילום: תומר אפלבאום
נתי טוקר
נתי טוקר

עובדי חברת החדשות של ערוץ עשר התכנסו היום (ד') לאסיפת חירום בדסק החדשות, בשל חשש לסגירת החברה ופיטורי מאות עובדים. לאחר מכן יצאו העובדים לירושלים לפגישה עם יו"ר הרשות השנייה, יוליה שמאלוב ברקוביץ', וביקשו ממנה לקדם את אישור עסקת המיזוג בין רשת לערוץ עשר.

בפגישה הציגו העובדים לשמאלוב ברקוביץ' חוות דעת של עו"ד נגה רובינשטיין, שלפיה אין כל מניעה למועצה לאשר את עסקת המיזוג. רובינשטיין שימשה בעבר יועמ"ש משרד התקשורת וכתבה בעצמה חלק מסעיפי החוק.

חוות הדעת נדרשה לאחר מכתב ששיגר בשבוע לצדדים שעבר מ"מ יועמ"ש הרשות השנייה, אופיר ביתן. במכתב טען ביתן כי על פי סעיף 37 לחוק הרשות השנייה אין לאשר את עסקת המיזוג, אלא על ערוץ עשר להצהיר על סגירה ולאחר מכן בעל רישיון חדש יוכל לקבל את אפיק 14 ואף לרכוש את חברת החדשות של ערוץ עשר.

עמדתו זו של ביתן התיישבה היטב עם הצהרות קודמות של שמאלוב ברקוביץ', שבהן הבהירה כי היא מתנגדת למיזוג ותנסה לסכל אותו. אלא שרובישטיין הבהירה, בחוות הדעת שנכתבה לבקשת עובדי חדשות עשר, כי אין כל בסיס לעמדה זו.

יוליה שמאלוב ברקוביץ'צילום: עזרא לוי

לפי רובינשטיין, החוק מאפשר שני מסלולים להעברת השליטה בחברת חדשות של בעל רישיון: עסקה שבה יש קונה מרצון ומוכר מרצון (ושדרושה רק אישור של מועצת הרשות), או הליך סגירה של ערוץ שבו - לאור העובדה שיש אפיק מיותר וחסרת חדשות ללא ערוץ - הרשות יכולה לכפות את מכירת חברת החדשות לבעל הרישיון חדש, אם יהיה כזה.

רובינשטיין הבהירה כי דווקא העמדה השגויה שהציג ביתן היא זו שתוביל לצמצום התחרות ולפגיעה בצופים, שכן רשת תהיה היחידה שלא תוכל לרכוש את חדשות עשר. התקווה שיהיה בעל רישיון חדש גם היא "אבסורדית", וזאת לאור עמדת רשות ההגבלים כי אין בנמצא קונה שירכוש את מניות ערוץ עשר.

עו"ד נגה רובינשטייןצילום: ניר קידר

במהלך אסיפת העובדים הודיע ועד חדשות עשר כי בכוונת העובדים לצאת למאבק נגד כוונת הרשות השנייה למנוע את המיזוג, ובכך להביא לפיטורי מאות עובדים. יו"ר ועד חדשות עשר, טל שורר, אמר באסיפה: "הטענות המשפטיות שהציגה הרשות השנייה לא נכונות בכלל למיטב בדיקתנו. הרשות גם הציעה פתרונות שאינם ישימים ואין להם שום היתכנות. בעלי המניות רוצים שהמיזוג יצא לפועל כמה שיותר מהר והם לא רוצים להמשיך להפסיד כסף. אנחנו נאבקים בכל האמצעים והאפיקים, ארגוני, ציבורי ומשפטי, לאישור המיזוג, כדי שמאות העובדים פה לא יישארו בלי פרנסה".

יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי: "כרגע המאבק הוא לדאוג שהמיזוג יאושר, אבל אם ניקלע למצב שהמיזוג לא יצא לפועל, אנחנו גם נמצא את עצמנו במאבק נגד בעלי המניות כדי למנוע סגירה של הערוץ ושל חברת החדשות".

מנכ"ל ערוץ עשר, יוסי ורשבסקי: "הערוץ הוצע למכירה על ידי בעלי המניות ועל ידי אישית. אף אחד לא הביע התעניינות. גם כרגע כשיודעים את מצב הערוץ אף אחד לא מתקרב. גם כעת אני קורא לקונים פוטנציאליים לבוא ולהציל את הערוץ".

לאחר הפגישה עם שמאלוב ברקוביץ', נשלחה הודעת עדכון לעובדים שלפיה "שמאלוב ברקוביץ' הבטיחה ללמוד את חוות הדעת שהגשנו לה ואת תשובות בעלי המניות שלנו ושל רשת - ולהשיב בהקדם".

עוד מסרו העובדים כי "בפגישה שמחנו לשמוע מיו"ר הרשות שהיא קשובה למצבם של עובדי הערוץ וכעת אנו מצפים לפתרונות מעשיים שיבטיחו את פרנסתנו ואת עתיד חברת החדשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר