מנכ"ל חברת החדשות: "כמה מהאנשים החזקים בישראל פועלים לפרק לנו את הבית"

אבי וייס אמר בכנס המשפיעים של החברה כי "הם מספרים לציבור שלא צריך להאמין לתקשורת. הם מסיתים. הם יוצרים דה לגיטימציה לעבודה העיתונאית - וזה מסוכן"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי וייס
אבי וייסצילום: תומר אפלבאום
נתי טוקר
נתי טוקר

"כמה מהאנשים החזקים במדינת ישראל עושים כל מה שהם יכולים כדי לפרק את הבית מתחת לרגלינו. הם תוקפים את התקשורת – עכשיו אני מדבר לא רק עלינו אלא על עוד שתי מהדורות ועל חלק מהעיתונים – תוקפים גם כלכלית, וגם מנסים לקחת מידינו את הנכס הכי יקר שלנו: את שמנו הטוב. השם הטוב של תקשורת אמינה, שם טוב שבנינו בחצי יובל של עבודה עיתונאית ישרה והוגנת", כך אמר היום (ב') מנכ"ל חברת החדשות אבי וייס בכנס המשפיעים של החברה.

לדבריו, "הם מספרים לציבור שלא צריך להאמין לתקשורת. הם מסיתים. הם יוצרים דה לגיטימציה לעבודה העיתונאית. דיווחים עיתונאיים לגיטימיים הם כר להסתה מפחידה - וזה מסוכן. כתבים וצלמים בשטח חוטפים מכות, יריקות וקללות, וכבר נאלצנו לפנות את אנשינו בסיוע שוטרים. וכל זה קורה כי מישהו מלבה את זה. זו אסטרטגיה". לדבריו, חברת החדשות מייצגת מגוון דעות ללא כל אג'נדה.

וייס התייחס לפיצול ערוץ 2 ולמהלך המיזוג המתקרב בין רשת לערוץ 10: "בשנים האחרונות יש הרבה יותר מדי בחישות בשוק התקשורת. לא כי מישהו רוצה לעשות פה יותר טוב, או יותר פלורליסטי, או יותר מגוון, או יותר דמוקרטי. הדחף לזה נבע ונובע ממקומות אחרים. בראש ובראשונה – לשלוט. 'מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו'. זוכרים? אחת אמרה, רבים חושבים ככה.

"רק לפני עשרה חודשים נסגר ערוץ בישראל ופוצל לשני ערוצים. צריך להתאמץ או להיות מאוד תמים כדי שלא לראות מה קורה פה. לכולם היה ברור שזה מהלך שהשוק לא יוכל לעמוד בו, אבל זה בדיוק היה האינטרס: להחליש. והיום, פחות משנה אחרי, אנחנו עדיין כאן, ואפילו חזקים יותר והרבה בזכות דירקטוריון חברת החדשות בראשות עורכת הדין תמי רווה. דירקטוריון שמהווה חומת מגן סביב חברת החדשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב