נתי כהן

מנכ"ל משרד התקשורת

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

לתפקידו כמנכ"ל משרד התקשורת הגיע נתי כהן ישירות מצה"ל: בתפקידו האחרון בצבא, הוא כיהן כקצין קשר ראשי וראש מטה אגף התקשוב (בדרגת תא"ל). למשרד התקשורת נכנס אחרי תקופה סוערת. המנכ"ל הקודם, שלמה פילבר, נשלף מהחיים הציבורים עם התפוצצותה של פרשת תיק 4000, שבה הוא משמש עד מדינה. מאז עזיבתו של פילבר ועד למינויו של כהן, בחודש יוני, עמד בראש המשרד באופן זמני המשנה למנכ"ל, מימון שמילה.

כהן מגיע לזירה הציבורית "נקי". אין לו רקע פוליטי או זהות עם אחת החברות, ומרגע שהגיע למשרד התקשורת הוא מראה רצון לעבוד. בזמן שהשר איוב קרא מטייל בחו"ל או משמש מגן חי לראש הממשלה נתניהו באולפני הטלוויזיה, כהן הוא השר בפועל. רוב עיסוקו הוא בדברים "משעממים" לכאורה כמו ענייני תשתית. כהן החליט לעשות סדר ב"סדין התדרים" (חלוקת התדרים בין מפעילות הסלולר), להאיץ את מכרז הדור החמישי בסלולר, לקבוע תנאי שימוש בתשתיות בזק למתחרות ועוד. כהן גם חתם על הקלות למיזם הסיבים IBC, מה שאפשר את רכישת הפעילות על ידי סלקום וגם אפשר ניסוי בטכנולוגיית "הגלים המילימטריים", שאם תצלח, תאפשר לספק חיבור "סיב" באוויר.

בנושא אחד כהן מייצג גם שינוי מדיניות מול קודמו: בזק. כהן לא עושה הנחות למונופול התקשורת והחליט לחייב את בזק למכור קווי טלפוניה למתחרות, רפורמה שבזק הצליחה למסמס יותר משלוש שנים. רק דבר אחד לא ברור: כמה זמן כהן ישרוד בתפקיד. אנחנו לפני שנת בחירות ומנכ"ל משרד היא משרת אמון. את המנכ"ל האקטיביסט האחרון, אבי ברגר, דאג נתניהו לבעוט ביום הראשון לממשלה. האם כהן ישרוד את הטלטלה הפוליטית הבאה?

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט