רשימה סודית של טאלנטים – ושווי גבוה: כך ייראה ההסכם למכירת חברת החדשות לקשת

הצדדים קרובים להבנות שלפיהן שווי החברה יהיה כ-280 מיליון שקל, כלומר קשת תיאלץ לשלם לרשת 140 מיליון שקל בעבור חלקה בחברה ■ על רשת ייאסר לגייס 30 טאלנטים

נתי טוקר
נתי טוקר
יונית לוי, מגישת המהדורה בחברת החדשות
יונית לוי, נפגשה עם בנט ב-2017צילום: הדס פרוש עבור חברת החדשות
נתי טוקר
נתי טוקר

קשת ורשת מתקרבות להסכם לגבי מכירת חלקה של רשת בחברת החדשות לקשת. שווי החברה ינוע סביב 280 מיליון שקל. ל-TheMarker נודע כי במסגרת ההבנות גיבשו בקשת רשימה של כ-30 שמות של טאלנטים ובכירים בחברת החדשות, שלרשת יהיה אסור להעביר אליה ולהיפך.

רשימה זו כוללת עובדים בכירים הנמצאים תחת חוזה ארוך טווח בחברת החדשות או בחדשות עשר. לגבי עובדים אלה נקבע כי לשני הצדדים יהיה אסור לגרום להפרת חוזה - כלומר לגרום לעריקה של עובד לחברה אחרת.

המהלך המקדים להסכם המיזוג בין רשת לערוץ עשר הוא מכירה של חברת החדשות (לשעבר חדשות ערוץ 2). כיום רשת וקשת חולקות בחברת החדשות בחלקים שווים. לאחר המיזוג תעבור רשת להחזיק בחברת החדשות של ערוץ עשר ותשדר את תכניה.

בעבר הגישה קשת לרשת הצעה לרכישת חלקה של רשת לפי שווי של 200 מיליון שקל. רשת דחתה את ההצעה. כעת הצדדים קרובים להבנות שלפיהן שווי החברה יהיה כ-280 מיליון שקל. המשמעות היא שקשת תיאלץ לשלם לרשת 140 מיליון שקל. עם זאת, בין הצדדים מתגבש מתווה שלפיו חלק מהסכום יועבר בהתאם לאבני דרך עתידיות.

בקשת חוששים כי רשת תבצע מהלך לגיוס טאלנטים של חברת החדשות כדי להיאבק ברייטינג של קשת. כחלק מההבנות בין הצדדים הציגה קשת רשימה של כ-30 שמות מקרב עובדי חברת החדשות, טאלנטים ובכירים נוספים, שלרשת יהיה אסור להגיש להם הצעות עבודה. טווח הזמן שבו יהיה אסור לרשת לגייס אותם יהיה עד נובמבר 2020 – אז אמורה היתה להסתיים תקופת האחזקה המשותפת בין הצדדים לפי החוק. גם רשת מצידה הכינה רשימת שמות של טאלנטים בכירים מחדשות עשר, שלקשת יהיה אסור לגייס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן