מיזוג רשת-עשר מגיע לבית המשפט: "רשות ההגבלים התעלמה מחופש העיתונות"

עו"ד שחר בן מאיר הגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים ערר על ההחלטה של רשות ההגבלים לאשר את המיזוג ■ הוא טוען כי הרשות התנערה מחובתה לשקול שיקולי תחרות גם בשוק הרעיונות - וכי המיזוג מסוכן לתקשורת בישראל

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

מיזוג רשת וערוץ עשר מגיע לבית המשפט: עו"ד שחר בן מאיר, פעיל בשורת נושאים חברתיים, הגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים ערר על ההחלטה של רשות ההגבלים לאשר את המיזוג בין רשת לערוץ עשר.

לטענת בן מאיר, רשות ההגבלים "לא שקלה כלל במסגרת החלטת המיזוג שיקולים הנוגעים ל'שוק הרעיונות' או חופש העיתונות, דבר שהינו לדעת העותר משום אי קיום הוראות החוק המחייבות את הרשות, ומשום התנערות מחובתה האלמנטרית לשקול שיקולי תחרות גם של 'שוק הרעיונות'".

עסקת המיזוג אושרה לפני כשבועיים על ידי רשות ההגבלים, וזאת בתנאי שרשת תמכור את חלקה בחברת החדשות לקשת. כעת יש צורך באישור של מועצת הרשות השנייה. יו"ר המועצה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', מעוניינת להערים קשיים על המיזוג ולהותיר את הסמכות להחלטה בידיה.

לפי בן מאיר, יש סכנות רבות במיזוג, וזאת "נוכח צמצום של גופי התקשורת בישראל, שכן ערוץ עשר ייבלע בתוך רשת, והן בשל העברת השליטה, שמהווה בוודאות רבה סיכון לחופש העיתונות הטמון בזהות בעלי המניות של רשת, שיהפכו להיות בעלי השליטה בערוץ עשר - לרבות חברת החדשות של אותו ערוץ".

הרשות אישרה את המיזוג, בין השאר, לאור הטענה כי לא עליה מוטלת החובה לבחון סוגיות כמו חופש עיתונות ומגוון בשוק הרעיונות. אלא שלפי בן מאיר, "תפישתה (הפסולה לטעמנו) של הרשות להגבלים כאילו שוק הרעיונות ושאלת חופש העיתונות אינם דברים שעליה לבדוק במסגרת מיזוג היא בעייתית ביותר, מנוגדת לעמדות של חוקרים רבים בתחום האמור - ואפילו לגישות קודמות של הרשות עצמה".

אודי אנג'ל, צפוי להיות בעל השליטה בערוץ הממוזג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר