ערוץ 10 ניצח את חברת החדשות: RGE תפעיל את ערוץ הכנסת

חברת RGE, בעלת השליטה בערוץ 10 תפעיל את ערוץ הכנסת - כך החליטה היום מועצת הכבלים והלוויין. ערן טיפנברון, לשעבר עורך ynet ינהל את ערוץ הכנסת. חברת החדשות: "מועצת הכבלים איבדה את סמכותה, נשקול לעתור שוב לפסילת המכרז"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יפעת בן חי שגב
צילום: אייל טואג
נתי טוקר
נתי טוקר

חברת RGE, בעלת השליטה בערוץ 10 תפעיל את ערוץ הכנסת - כך החליטה היום (ה') מועצת הכבלים והלוויין. זאת לאחר הפסילה של ערוץ 20, שזכה במכרז המקורי. RGE-חדשות 10 הגיעו למקום השני במכרז וחברת החדשות (חדשות 2) שמפעילה כיום את ערוץ הכנסת הגיעה למקום השלישי.

בחדשות 2 דרשו לפסול לחלוטין את המכרז בטענה כי נפלו בו כשלים, אך המועצה החליטה להעביר את הזכייה למדורגת במקום ה-2, חברת RGE.

ערן טיפנבורןצילום: אלון רון

ערן טיפנברון עורך ynet לשעבר שהעיד בתיק 2000 והוזכר בשיחות נוני מוזס ובנימין נתניהו - הוא זה שינהל את ערוץ הכנסת.

תגובת חברת החדשות: "מועצת הכבלים והלוויין איבדה את סמכותה המקצועית ונשקול לעתור שוב לפסילת המכרז כולו - כפי שפעלנו לאורך כל הדרך. חוות דעת חיצונית של יועץ שנשכר על ידי המועצה מצאה כשלים מהותיים בהצעת RGE. תמוה בעינינו שמועצת הכבלים והלווין בראשות יפעת בן חי שגב בוחרת להתעלם ולהכשיר הצעה בעייתית.

"חברת החדשות הייתה זו שחשפה והתריעה על כשלים ופגמים מהותיים שנפלו במכרז שערכה מועצת הכבלים והלווין לבחירת מפעיל ערוץ הכנסת - קביעות אשר התקבלו על ידי בית המשפט והובילו לפסילת הצעת ערוץ 20.

"לאחר מכן התרענו על פגמים מהותיים שנפלו בהצעת RGE ותמכנו זאת בחוות דעת כלכלית של חברת הייעוץ תאסק, אשר העברנו לעיון המועצה כבר לפני זמן רב.
אנו ממתינים לקבלת הנימוקים של החלטת המועצה ולאחר שנבחן אותם נחליט על המשך צעדינו".

RGE מסרה בתגובה: "החברה מברכת את המועצה לשידורי כבלים ולוויין על קבלת החלטה נכונה לבחור בה כמפעילת ערוץ הכנסת. אנו מודעים לכובד האחריות שמוטלת עלינו ומשוכנעים כי כבר בקרוב נעמיד ערוץ אטרקטיבי אמין וחדשני שישרת נאמנה את הציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"