ערוץ 20 מעלה מהדורת חדשות - ויקדיש את כל הפריים טיים לאקטואליה

את המהדורה, שתשודר מול הערוצים המסחריים, תגיש דנה סומברג ■ הערוץ עדיין מוגדר כערוץ מורשת ישראל וקיבל לאחרונה בכנסת הקלות שהפחיתו את היקף השידורים למורשת ישראל ל-51%

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דנה סומברג
דנה סומברגצילום: צילום מסך ערוץ 20
נתי טוקר
נתי טוקר

ערוץ 20 יעלה ביום ראשון הקרוב במהדורת חדשות יומית, וזאת לאחר אישור חוק ערוץ 20 המאשר לו לשדר חדשות. עם זאת, על אף שהערוץ עדיין מוגדר כערוץ ייעודי למורשת ישראל ונהנה מזכויות יתר בשל כך, בלוח השידורים החדש כל שידורי הפריים טיים יוקדשו לשידורי אקטואליה.

מהדורת החדשות תעלה במקביל לערוצים המסחריים, בשעה 20:00, בהגשת דנה סומברג – שהגישה עד כה גם התוכנית "לפני כולם" בערוץ. הפורמט של החדשות יהיה דומה ל"לפני כולם", עם כתבות שטח ופרשנים באולפן.

המהדורה של ערוץ 20 תארך 75 דקות. פעם בשבוע תגיש את המהדורה ליטל שמש. עד כה יש לערוץ צוות כתבים ופרשנים מצומצם, ובערוץ הודיעו כי לאחר חג הפסח יצטרפו כתבים ופרשנים נוספים.

לאחר מהדורת החדשות תעלה תוכנית חדשה, "כולם ב- 20" בהגשת בועז גולן. במקביל משמש גולן עורך החדשות של ערוץ 20. גולן הוא המייסד של אתר חדשות הימין 0404. בשעה 22:00 תשודר התוכנית "הפטריוטים" בהגשת אראל סג"ל ובשעה 23:00 מהדורת חדשות לילית ותוכניתו של אמיר איבגי "היום הזה".

בפועל, כל שידורי הפריים טיים של הערות יהיו מבוססים על תכנים אקטואליים – אף שהערוץ עדין מוגדר בחוק כערוץ למורשת ישראל. החוק הנוכחי, שתוקן לפני חודש בכנסת, מעניק לערוץ 20 זכויות יתר בשל כך – למשל פטור מתשלום לפלטפורמות הטלוויזיה רב ערוצית ולעידן פלוס - מעצם היותו ערוץ ייעודי למורשת ישראל.

מנגד, החוק החדש הפחית את המחויבויות של הערוץ – עד כה 75% מהשידורים היו חייבים להיות בתוכן העוסק במורשת ישראל, וכעת רק 51%. בעקבות הקלות אלה ואחרות, עושה ערוץ 20 צעד נוסף ומקדיש את כל שידורי הפריים לאקטואליה. בערוץ מתכוונים לשלב תוכני מורשת במסגרת שידורי האקטואליה – למשל פינות בנושאי מורשת וכתבות בתחום בשידורי החדשות.

הערוץ גם קיבל הקלה משמעותית בהיקף ההשקעה הנדרש בתוכן. בעוד בעבר הוא נדרש להשקיע כ-15 מיליון שקל בהפקות תוכן במורשת ישראל, כעת הוא יחויב להשקיע רק 50% מההכנסות – כלומר מיליונים בודדים בלבד.

נסמך בעיקר על הזרמות מבעל המניות

לערוץ 20 יש עוד דרך ארוכה כדי להפוך לשחקן בשוק הטלוויזיה. נתוני הצפייה של הערוץ בטלוויזיה דלים במיוחד: רק 16 אלף צופים בממוצע בפריים טיים (בכלל האוכלוסייה). לשם השוואה, לקשת יש 309 אלף צופים בממוצע, ולערוץ כאן - 76 אלף צופים.

גם בזירת האינטרנט מצבו של ערוץ 20 עגום. לערוץ יש אמנם 150 עוקבים בפייסבוק והוא מייצר לא פעם שיח נרחב, אבל לפחות לפי המדד החלקי של similarweb, אתר האינטרנט שלו עדיין זניח ומדורג במקום 924 בישראל. לשם השוואה, אתר הידברות, המשדר שיעורי תורה, מדורג במקום 218 בישראל.

עם זאת, תקציב ערוץ 20 נמוך בהרבה מהמתחרים. הערוץ מכניס מיליוני שקלים בודדים מפרסום ונסמך בעיקר על הזרמות מבעל המניות, יצחק מיראשווילי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"