צרות בערוץ 10: דוחה הפקות ברגע האחרון, בלווטניק לא מוכן להזרים כסף

הסיבה למהלך - התחזית להפסדים קשים בשוק הטלוויזיה בתקופה הקרובה ■ הפקה אחת בוטלה מהרגע להרגע, יום לפני שהיתה אמורה לצאת לדרך, ושאר ההפקות הן חלק מתוכניות ארוכות טווח ■ בעקבות פיצול ערוץ 2 רשם ערוץ 10 ירידה של כשליש בהיקף הנתח המסחרי שלו בשוק הטלוויזיה

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לן בלווטניק
לן בלווטניקצילום: Bloomberg
נתי טוקר
נתי טוקר

ערוץ 10 החליט לדחות את הצילום של כמה הפקות שהיו אמורות לצאת להפקה. הסיבה לכך היא התחזית להפסדים קשים בשוק הטלוויזיה בתקופה הקרובה. אחת ההפקות בוטלה מהרגע להרגע, יום לפני שהיתה אמורה לצאת לדרך, ושאר ההפקות הן חלק מתוכניות ארוכות טווח.

ההפקות בוטלו על ידי הנהלת ערוץ 10 בראשות יוסי ורשבסקי ביום ראשון. באופן חריג, אביב גלעדי, השותף בגרעין השליטה בערוץ, נטל חלק פעיל בדיונים בעניין ושהה ביום ראשון במשרדי הנהלת ערוץ 10 שעות רבות.

אחת ההפקות שנעצרו היא העונה השנייה של "החיפוש" עם ענת גורן, בהפקת אסף גיל. עובדי ההפקה של התוכנית קיבלו הודעה ביום ראשון על דחיית ההפקה, בעוד הם היו אמורים לצאת לתחילת הצילומים ביום שני. הפקות עתידיות נוספות של הערוץ נדחו גם הן.

הרקע לעצירת ההפקות הוא פיצול ערוץ 2 והתגברות התחרות בשוק הטלוויזיה. ערוץ 10 רשם ירידה של כשליש בהיקף הנתח המסחרי שלו בשוק הטלוויזיה, ולכן נאלץ לדחות הפקות.

יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10צילום: אוליבייה פיטוסי

כפי שפורסם ב-TheMrker, לאור התחזיות להפסדים של עשרות מיליוני שקלים, בערוץ 10 היו מעוניינים ליצור מיזוג בשוק הטלוויזיה – בעיקר עם רשת. דיונים בעניין התקיימו בחודשים האחרונים בין דרגים גבוהים בשתי החברות.

ההחלטה לעצירת הפקות מעידה על כך כי בעלי המניות של RGE אינם מעוניינים להזרים לערוץ כסף במצב השוק הנוכחי. אחד מבעלי המניות של הערוץ הוא המיליארדר לן בלווטניק. כפי שפורסם ב-TheMarker, גם בלווטניק הביע חוסר שביעות רצון מהאחזקה בערוץ 10, בין השאר לאור ההפסדים - אך גם בעקבות שרבוב שמו של בלווטניק במסגרת חקירות תיק 2000 בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, והעובדה שנאלץ להעיד בפרשה בלונדון.

מערוץ עשר נמסר: "בהמשך ל-DNA של ערוץ עשר, שהוא קודם כל גוף עסקי שאמור לתת תשואה לבעלי המניות שלו, הערוץ לא נגרר אחרי הרפתקאות פיננסיות והפקות ענק שגוררות הפסדי ענק. הערוץ דוחה מספר הפקות ושומר על לוח שידורים רציף ואטרקטיבי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים