הסוף לסופר קופיקס? רמי לוי רוצה להיכנס כשותף - ולהסב את הרשת ל"רמי לוי בשכונה"

אם העסקה תיחתם, לוי יכנס כשותף גם בבתי הקפה של קופיקס ■ בחברה שוקלים להוריד את מחירי חלק מהמוצרים ל-5 שקלים ולמכור מוצרים אחרים במחירים גבוהים יותר

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רמי לוי ואבי כץ
רמי לוי ואבי כץצילום: אמיל סלמן ואייל טואג
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

הסוף לסופר קופיקס? רמי לוי מנהל מגעים לכניסה לשותפות בקופיקס שבשליטת אבי כץ. החברה הבורסאית קופיקס , שלגביה לוי מנהל מגעים, כוללת 134 סניפים של רשת בתי הקפה קופיקס ו-50% מרשת הסופרמרקטים סופר קופיקס, המונה 30 סניפים. ה-50% הנותרים מוחזקים בידי קרן ההשקעות גרין לנטרן שבבעלות ריצ'י הנטר, יוסף אליאש ודני בן-רעי. במידה שהעסקה תיחתם, היא תכלול גם החלפת מניות בין הצדדים.

ל-TheMarker נודע כי במידה ש לוי ייכנס כשותף בחברה הוא ימחק את רשת 'סופר קופיקס' ויסב את סניפיה לסניפים של הפורמט השכונתי שלו 'רמי לוי בשכונה'. הרשת השכונתית של לוי מתפתחת עד כה בקצב איטי מאוד ומונה רק סניף אחד בירושלים. באמצעות הסבת סניפי סופר קופיקס, הוא יזכה לעשרות סניפים באופן מיידי – הזדמנות שהחמיץ כאשר רשות ההגבלים התנגדה לכך שירכוש את מגה בעיר.

עם זאת, כדי להסב את הסניפים ל'רמי לוי בשכונה' יצטרך לוי לקבל את הסכמתה של גרין לנטרן. בינתיים לוי וגרין לנטרן טרם נפגשו או דנו בנושא - אך סביר כי בגרין לנטרן יסכימו להסבה של לפחות חלק מהסופרמרקטים של סופר קופיקס.

המגעים בין הצדדים מתקיימים בימים שבהם המודל העסקי של קופיקס ממשיך להתפורר, וברבעון השלישי של השנה עברה החברה להפסד של 832 אלף שקל - לעומת רווח של 1.9 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016. בימים אלה עמל מנכ"ל החברה, יקי ודמני, על תוכנית אסטרטגית חדשה. ככל הנראה קופיקס תוריד בחזרה את המחיר ל-5 שקלים לפריט, לפחות לחלק מהמוצרים, כגון הקפה לסוגיו, ופריטים אחרים תמכור במחיר גבוה יותר שיגיע עד ל-8 שקלים לפריט.

הכנסותיה של קופיקס צמחו ב-5.2% בלבד ברבעון השלישי של 2017 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016. זאת, למרות שבפברואר השנה העלתה את המחיר האחיד של הפריטים שנמכרים בסניפי הרשת ב-20% ל-6 שקלים; ולמרות שמספר בתי הקפה שהחברה מפעילה עלה ל-134 סניפים בסוף ספטמבר 2017 לעומת 132 בסוף ספטמבר 2016.

סופר קופיקסצילום: עופר וקנין

בכל הנוגע לסופר קופיקס, מצבה טוב לפחות בכל הקשור לשורת המכירות, שצמחו ב-30% ברבעון השלישי של 2017 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016 ל-52 מיליון שקל. זאת הודות לגידול במספר סניפי סופר קופיקס ל-30 בהשוואה ל-23 בסוף הרבעון המקביל ב-2016. גם במקרה של סופר קופיקס, הרשת נסוגה מהבטחתה למכור את כל מוצריה במחיר אחיד של 5 שקלים לפריט.

הרווח הגולמי של סופר קופיקס גדל ב-28% ברבעון החולף לעומת המקביל ב-2016 והגיע ל-12.4 מיליון שקל, שהם 24.1% מהמחזור בהשוואה ל-24.6% מהמחזור במקביל ב-2016.

הגידול ברווח הגולמי של סופר קופיקס נמחק כתוצאה מעלייה של 42% בהוצאות התפעול המכירה והשיווק ובעלייה של 48% בהוצאות ההנהלה והכלליות. כתוצאה מכך, ההפסד התפעולי של סופר-קופיקס מפעולות נמשכות קפץ ל-1.5 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2017, בהשוואה להפסד תפעולי זעיר של 50 אלף שקל מפעולות נמשכות ברבעון המקביל ב-2016.

הרווח הגולמי של קופיקס גדל ב-6.6% ברבעון השלישי של 2017 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016 והסתכם ב-19 מיליון שקל, שהם 24.5% מהמחזור לעומת 24.2% מהמחזור במקביל ב-2016. החברה עברה להפסד תפעולי של 1.2 מיליון שקל ברבעון החולף בהשוואה לרווח תפעולי של 3.1 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016. פעילותה השוטפת של קופיקס ייצרה עודף של 1.4 מיליון שקל בתזרים המזומנים ברבעון השלישי של 2017 בהשוואה לעודף תזרימי של 8.7 מיליון שקל במקביל ב-2016.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים